• (bkz: westwood)'un dune 2'den sonra cikardigi super strateji oyunu.. iyi oynayamazdim ama cok severdim.. oyundaki kadin sesi superdi.. global defense initiative deyi$ine hasta olurdum..
  • starcraftın tarihin derinliklerini gömdüğü kendisinden 2 sene sonra çıkan 3 maymun versiyonunun bile etkileyemediği oyun..
  • dunyanin gelmis gecmis en guzel strateji oyunudur. ozellikle ilk oyunu olan "tiberium dawn", yani bizi brotherhood of nod ve global defense initiative ile ilk ve ilk tanistiran oyundaki atmosfer, malesef bir daha yakalanamamistir ve tiberian sun'in cikisi, ardindan onu takip eden red alert 2 ile bu atmosfer tamamen kaybolmustur.

red alert 1'deki atmosfer de guzel olsa da, command and conquer'in atmosferinin sadece bir oyunluk oldugu ve herseyin gecici oldugu, insanlarin olumlu, hayvanlarin aptal oldugu gercegi insanlara asilanmistir (ne alakaysa)

sirayla cikmis olan seri:

command and conquer: tiberium dawn
    command and conquer: tiberium dawn - covert operations
    command and conquer: red alert
    command and conquer: red alert - counter strike
    command and conquer: red alert - aftermath
    command and conquer: tiberian sun
    command and conquer: tiberian sun - firestorm
    command and conquer: red alert 2

sole survivor'dur, gold'dur, onlari tam olarak serinin birer parcasi degil de, yan pazarlama stratejisi olarak gordugum icin bu siraya dahil etmedim. eh ama sole survivor da super oyundur hani.
  • installation biterken "he who conquers past, commands the future" gibi bir replik vardı kane'in söylediği...
  • "in the name of kane" dedirten oyunda a$mi$ brotherhood of nod faktoru galip gelirdi her daim.
  • tam command and conquer listesi $oyledir:

1995 command & conquer
    1996 command & conquer bundle (dos)
    1996 command & conquer: the covert operations
    1996 command & conquer: red alert
    1997 command & conquer gold
    1997 command & conquer: sole survivor online
    1997 command & conquer: red alert: counterstrike
    1997 command & conquer: red alert: the aftermath
    1998 command & conquer gold bundle
    1998 command & conquer: red alert: retaliation
    1998 command & conquer: red alert: the arsenal
    1998 command & conquer: worldwide warfare
    1999 command & conquer: tiberian sun
    1999 command & conquer: tiberian sun (platinum edition)
    2000 command & conquer: tiberian sun: firepower
    2000 command & conquer: tiberian sun: firestorm
    2000 command & conquer: red alert 2
    2000 command & conquer: red alert 2 (collector's edition)
    2001 command & conquer: red alert 2: yuri's revenge
  • ilk oyunun süper havası gerçekten tekrar yakalanamamıştır, yazık olmuştur... özellikle gdi'in sanirim 12. bölümü olan yunanistan hayvan kazıktır, baş kısımları özellikle... kasar kasar bir defense yaparsınız, tek bir flame tank gelir ağziniza siçar, zar zor yok edersiniz... güzeldir, güzeldir... zamanında aşmışlığım vardır...
  • portakal'in cok yerinde saptadigi gibi yunanistan bolumu insani inim inim inleten oyun. ama taktigini ogrendikten sonrasi kolaydir. base'i istediginiz yere kurma ozgurlugunuzu iyi kullanip mcv'nizi tiberium'a yakin bir yere (cikarma yaptiktan sonra haritanin sagina) deploy edin, rakip arada flame tank gonderdigi icin asker agirlikli uretim yapmayin, sonrasinda pek problem cikmayacaktir. zaten bir yerden sonra anliyorsunuz ki cpu hep ayni yerden saldiriyor. buranin onune bir sira sandbag cektiginiz anda rakibiniz tarafindan rahat birakilirsiniz. sonrasi malum, para biriktirin, olum ordunuzu kurun, ve intikam.
  • soundtrack'inde strapping young ladin spirituality adlı parçası bulunan oyun. evet, davulda gene hoglan var :))
hesabın var mı? giriş yap