şükela:  tümü | bugün
 • ellerim saçlarında dolaşırken
  ellerim saçlarında
  yatır beni
  şu küçük tembeli kaşı kendinle
  yatır beni
  şu küçük tembeli kaşı kendinle
  sevsen de yutamıyosun ya hani
  benden de mi utanıyorsun, ha?
  ***
  je veux te sentir (baiser) comme un animal
  dis moi les mots que j’attend, si fort!
  ja’i besoin d’un sentiment aussi forte que la
  morte ou la naissance
  quelque chose d’intense
 • seni bir hayvan gibi hissetmek (s*kmek) istiyorum
  bekledigim seyleri soyle bana, daha guclu!
  dogum ya da olum kadar guclu bir sey hissetmeye (bir hisse) ihtiyacim var
  samimi bir seye!

  fransizcasi yukaridaki gibi mealli, mabel sarkisi.
 • mabel matiz'in maya albümünün leziz kapanış şarkısıdır, sözleriyle nadide erotik türkülerimizden bayıra karşı yatır beni'ye gönderme yapar.
 • mayanın en eğlenceli şarkısı. çok çok beğendim. bizim de artık bir erotik şarkımız var. şimdilik fransızca, e o kadar olur :)
 • on numero şarkıdır. kısa gelecekde daha da keşfedilerek meşhur olacaktır.
 • şu ana kadar hem bu şarkının hem de canki’nin neden diğerlerine göre daha az rağbet gördüğünü kesinlikle anlayamadım. içerisinde alışık olmadığımız cesur sözlerden dolayıdır muhtemelen.

  mabel matiz’in fransızcasını beğendim, anlamadım ama beğendim. çevirisini gördüğümde ise, ucunu her tarafa çekebileceğin bu türkçe sözlerin aslında ne kadar mütevazı kaldığını gördüm.

  edit: snidget’in de dediği gibi, sanırım ilgi görmemesinin en büyük sebebi albümde yer almaması ve sosya medyada yeterince paylaşılmaması.

  gönül isterdi ki bu iki şarkı da albümde olsun. örneğin tarkan’ın cesaret edip 24 sene önce albümüne koyduğu, hala çokça bilinen bir efsanevi erotik şarkı;

  (bkz: seviş benimle)
 • canki ile birlikte albümün basılı versiyonlarına konmayışına ve sadece internete özel yayınlanmasına ayar olduğum mis şarkı.

  hadi canki belki pornografik ve gay içerikli sözleriyle sıkıntı yaratabilirdi ama comme un animal'de bir sıkıntı yok, zaten yarısı fransızca. tarkan'ın seviş benimle şarkısının sözleri anlaşılabilirlik açısından çok daha grafik yani, ki a acayipsin albümü hâlâ basılıyor. şehvetli nefes alıp verişlerle kaplı gecemin ürkek kanatlarında ve yer aldığı ölürüm sana albümü ona keza. "onlar eski modern türkiye'deydi, artık dinci yeni türkiye var" mı diyorsunuz, "şartlar farklıydı" mı diyorsunuz? yine tarkan'ın 2010 yılında çıkan adımı kalbine yaz albümündeki usta çırak şarkısı bile gayet seks imalı ve şehvetli bir şarkıydı ve buna rağmen cd'lere basılmıştı. mabel matiz bu noktada maalesef cesur davranamamış ve comme un animal'i biraz mundar etmiş.

  dualar değişir ve pembe'nin alternatif versiyonlarını koyacaklarına bence yıldızların peşinde'den sonra kara beyaz kedi ve comme un animal'i patlatıp öyle bitirselermiş çok daha efsane ve eksiksiz bir albüm olurmuş bence. neyse ki devir internet devri, her türlü ulaşabiliyoruz bu şarkılara ama gereksiz sansürler bunlar.
 • canki ile birlikte albümde olduğunu sanıyordum. olmadığını ise düşünmüştüm çünkü bu yobaz ülke için cinsellik içeren sözlerdi internetten indirin albümün içine serpiştirin ben canki ile arka arkaya koydum böyle iyi gidiyor.
 • hayvan gibi zikiş isteyenlerin şarkısı. sen-ben söylesek sapık oluruz, mabel deyince ay ne sevimli. te allam
 • ''seni hayvan gibi s..kmek istiyorum'' nedir alah aşkına ya :))))