şükela:  tümü | bugün
606 entry daha
  • hak ettiği değeri görmeyen dizi. ilk üç sezonu en iyi diziler arasına girmesi için yeterli. genelde dördüncü sezonu sevilmez, ilk üç sezonun ekmeğini yiyor gibi ama bana göre kalitesinden ödün vermiyor. beşinci sezonda pierce’in ve beşinci sezon beşinci bölümden sonra troy karakterinin diziden ayrılması bence kadrodaki büyüyü biraz bozdu, çünkü her bir karakterin diğeriyle arasında müthiş bir enerji vardı. troy’un gidişi ile abed yetim kalmış gibi oldu.
    altıncı sezonda dizi konu sıkıntısına girmiş gibiydi. bunda dizinin yahoo’ya geçmesi ve düşük bütçesinin de etkisi olabilir belki.
    ancak bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen, community çok iyi bir dizidir, güldüren, kahkaha attıran en iyi dizilerden biridir. çok zekice yazılmış, kurgulanmış bölümleri vardır ve bu bölümler çoğunluktadır. zar atma sahnesi ile paralel evrene göz kırpar, arada darkest timeline’da olayların nasıl ilerlediğinden de bahseder. black mirror dizisinin nosedive bölümündeki konuyu black mirror’dan çok daha önce sadece 20 dakikalık bir bölümde anlatmışlığı vardır hem de daha başarılı bir şekilde.