• sabah sabah şu rezil başlığı gördüğüm sırada (bkz: bodrum'da günlük 1000 tl şezlong kirası) bookingten muhteşem como gölü kenarındaki o aşırı zevkli ortama sahip villa otellerin geceliği ne kadar diye bakıyordum. neredeyse aynı para! şuralarda bir gün kalmak ile bir şezlong :
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    yani aynı paraya como gölü kenarında bir villada kalır, sabahına mis gibi yemyeşil sulara uyanıp,muhteşem zevkli döşenmiş bir ortamda kahvemi içip lezzetli keklerimi yedikten sonra göle girer serinlerim.
    en sinir olduğum insan tipi parası olup da yemeyi bilmeyecek kadar vizyonsuzlar.
  • ekşi sözlük'teki herkesin gittiği yer.
    ben mi, tabii ki gittim, daha geçen gün oradaydım. sonuçta ekşi sözlük yazarıyım, yazarlığım onaylanır onaylanmaz bizzat ssg uçak biletimi göndermişti.
  • burda 1 hafta konaklıyorum,
    ardından gidip bodrum'da 1000 liraya şezlong kiralıyorum, ok? oldu mu? yemeyi biliyor muyum artık?

aptal aptal kıyaslarınız var ulan. sanki adamın elinde son 1000 lirası kalmış da onu da şezlonga vermiş gibi davranıyorsunuz.

şezlonga 1000 lira veren adam monaco'da da tatil yapıyordur, como gölünde de, anasının amında da tatil yapıyordur.

bodrum'a kalmaya geldiğinde de 1000 liraya şezlong kiralıyordur.
  • star wars episode 2'de padme ve anakin'in saklandiklari müthis güzellikte yer burasiymis. az akil olsa kalirlardi orda..
  • üzerinde, korkuluğuna ismail yk kazınmış bir köprü vardır.

(bkz: türksün göster ürksün)
  • zamanında bu mükemmel güzelliğe sahip bir göl türkiye'de de vardı. vardı diyorum çünkü kendisinin* bir kıyısından e-5 bir kıyısından tem otoyollarını geçiren zihniyet içine sıçtı bu güzelliğin.
  • milano halkının sayfiyesidir ve valtellina bölgesinde yer alır. göl kenarında orman içindeki villalar, milanoluların tatillerde gittikleri evleridir. isviçre sınırında değildir, sınırdan oldukça içeridedir.

(bkz: bellagio)
  • milano'dan trenle yaklaşık 1 saat mesafede olan doğa harikası. durup durup kendimize benzettiğimiz italyanların doğaya ne kadar saygılı olduğunu hatta mimariyle doğayı nasıl da güzelleştirdiklerini görmek için de güzel bir örnek. sabah tekne turuna başlayıp öğlen yemeğini bellagio kasabasına denk getirerek bütün bir günü ayırmak lazım. bir de mal gibi yalnız gezmemek lazım.
  • bir suser ikinci kez gitmek isteyeceginiz bir yer degildir yazmis.

o kadar guzeldir ki, degil ikinci kez, her haftasonu gidip, gol kenarinda ve yamac evlerinin arasinda yuruyus yaparken bir kez bile sikilmamisimdir. yeryuzundeki cennet koselerinden bir tanesidir.

ayni golun kiyisinda bir de lecco kasabasi vardir ki, sokaklari kahve ve croissant kokar.

edit: cok fazla suser 'croissant'a takilmis ve mesaj atmis. evet, kruvasan, haklisiniz. tesekkurler.
  • milano garibaldi'den tren ile 4.5 euroya gidiş bileti alarak gidilebilen yer. yaklaşık 40 dakikalık bir tren yolculuğundan sonra varıyorsunuz. tren istasyonu zaten merkeze pek yakın. göle de. teleferik ile tepeye mutlaka çıkın. hatta, tepeden biraz sola dpgru yürüdügünüz zaman evlerin arasından, bir restorana denk geleceksiniz. girişini görmek için tıklagüzel pizzaları var fiyatları da uygun. artı olarak da aşşağıdaki herhangi bir restorantdan yüzlerce kat daha güzel bir manzarası var. sahipleri çok şeker insanlar, cüzdanından cıkartıgı kagıtla bize türkce teşekkürler demeyi ihmal etmedi. kapadokyaya gelmek cok istiyorlarmış. kapadokyalıysanız, arkadaş olun. misafirperver olun. aldıgım suyu da adisyona yazmamış adam, ekleyin deyince aman bizden olsun dedi. türk gibiler. daha fazlası bile olabilirler hatta.

geri donmek icin aynı istasyondan birkaç on dakikada bir kalkan trenle dönülebilir. bilet alın, aramaya denk geliniyor illaki. aldıgınız biletleri de istasyon girişinde vaild etmeyi unutmayın.
hesabın var mı? giriş yap