şükela:  tümü | bugün
 • windows 7 ortamında güvenle kullandığım comodo internet security'nin android cihazlar için geliştirmiş olduğu güvenlik uygulaması. bugün itibarı ile samsung galaxy tab ile kullanmaya başladım. güzel ve kullanışlı bir arayüzü var ve gerçek zamanlı antivirüs koruması sağlıyor.

  kurulumdan sonra çalıştırdığınızda gelen ana ekrandaki health checkbutonu ile gayet hızlı bir şekilde cihazının genel bir değerlendirmesini yapıyor. cihazınızdaki öğeleri;
  dangerous items
  pending items
  secure items kategorileri altında gösteriyor. yaptığım health check sonucunda cihazımda dangerous items başlığında güvenlik tehdidi bulunmadı. pending items başlığında bulunan bir sonuç ise "unknown app installation permission: turned" uyarısı ile cihazımda market dışı uygulamaların yüklenebilmesi özelliğinin açık olmasının riskli olabileceğini kibarca ima etti.

  ayrıca uygulamanın utilities sekmesi altında:
  antivirus
  process manager (kullandım oldukça başarılı)
  software manager (çoklu uygulama kaldırma güzelliği ile beni benden aldı)
  call/sms blocking
  private space
  scheduled tasks
  fonksiyonları ile gayet kullanışlı ve özellikle ücretsiz olmasının yanında cihazı hiç bir şekilde kasmaması ile beğenimi kazandı.

  web sitesi: https://m.comodo.com/
  market şeysi: https://market.android.com/…id=com.comodo.pimsecure
  forum: http://forums.comodo.com/…bile-security-cms-b268.0/
 • antivirüs, güvenli tarayıcı, bilgi koruma (çalınan eposta bilgileri, kredi kartı bilgileri vs) gösterme, vpn, uygulama kilitleme, firewall gibi özelliklerle geri dönmüş olan efsane:

  apple store

  google play