• bir joshua marston filmi..
    imdb biraz insafsız davranmış >> http://www.imdb.com/title/tt4230700/
    başrollerde 46 yaşını hiç göstermeyen rachel weisz ile en son elvis & nixon 'da gördüğümüz michael shannon var..
    kızımız, kaybolduktan 15 yıl sonra eski erkek arkadaşının doğum günü partisine katılır.
    nasıl mı?
    adam tanır fakat emin olamaz, 15 yıl geçmiştir.
    zira, kızın öyküsü de farklıdır.
    esasen, her birkaç yılda bir kimlik ve coğrafya değiştirmekte, ancak bir türlü tatmin olamamaktadır.
    onu bir tek eski aşkının anlayacağını düşünür.
    film bir gece içinde akıp gidiyor..
    fragmanı şurada, bakılası >> https://youtu.be/hhr74y1udr8
  • berbat ötesi bayık mı bayık bir film. ben ettim siz etmeyin.
  • (bkz: michael shannon)'un izlemediğim filmi kalmaması adına izlediğim bir film.
    imdb rating'i düşük olup olmaması beni ilgilendirmedi.
    çok sıra dışı bir konusu var ve hemen hemen bir gece de yaşananları (tabi ki mazisini katmazsak) anlatmakta.
    çoğunlukla ağır bir tempoda ilerliyor.

tr ismi yeniden ben

--- spoiler ---

kurbağaların gece sahnesi metafor mu; metaforsa neyin metaforu anlamadım.
    --- spoiler ---

not: bu arada filmin tam bitişi sırasında (kredi kartlarını attığı yerden) başlayıp complete unknown yazısına kadar çalan 03:50 dk lık müziği bilen varsa minnettar olurum..
  • ımdb puanın bu kadar düşük olması beni şaşırtan nadir fimlerden bir tanesi complete unkown. film genel izleyici kitlesine hitap etmiyor fakat filmin senaryosu ve sergilenen oyunculuklar, canlandırılan karakterler gerçekten övgüyü hakediyor. filmin baş rolünde oynayan rachel wisz rol verdiği karakteri gereği sönük, puslu bir hava ile yansıtıyor ekrana. sanırım filme dair en beğenmediğim ve eleştirmek istediğim nokta bu. ana karakterin duygularını yeterince izliyiciye yansıtamıyor. ikinci eleştirimem gereken husus ise tom karakteri ile ilgili geçmise dönük neredeyse hiç bilgi verilmeyişi. filmin senaryo olarak en büyük eksikliği kesinlike bu. tom karakterinin 15 yıl içerisinde nasıl bir yaşantı sürdüğünü ve karakteristik özelliklerinden bahsedilmiş olmalıydı. tabi böyle birşey olsaydı filmin süresi uzaması gerekirdi. maalesef hollywood sineması yapımı filmlerin süreleri standardize edilmişcesine 90-110 dakika aralığında çekiliyor. bu nedenden ötürü sadece çok özel filmlere bu süre sınırlaması uygulanmıyor kanımca. halbuki bu filme süre sınırı uygulanmasaydı başarılı ve iz bırakan kült bir film olabilirdir.
    --- spoiler ---

son sahnede tom eve dönüp kaliforniya konusunu kabul ettiğini söylemesi onun ne kadar sıg ve sistemin bir parçası olmuş bir dişliden ibaret silik bir karakter olduğunun gerçek bir gösterimiydi.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

filmdeki en büyük hareketlilik evet rachel weisz 'in barda yaptığı zeytinli shaker şovu gibi gözüküyor olabilir ama konusunu anlatış biçimi çok sürükleyici aslında film boyunca da özgür kızımız serüvenlerini anlattıkça bunları dinleyen çevresindeki arkadaşları ve eski sevgilisi tom dahil kendilerinin ve yaşamlarının ne kadar sıkıcı değişime kapalı olduğunu anlıyorlar tıpkı filmin anlatısını anlamayarak filme sıkıcı diyenler gibi…
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap