şükela:  tümü | bugün
  • turkiye'de kullanici giris seviyesinde bir sertifika programi. hem fiyatinin yuksek ilmasi, hem de cok fazla bilinmemesi yuzunden fazla ilgi gosterilmeyen, fakat ileride degerinin cok daha fazla artacagina inandigim bir program.
  • yerli şubesi olan çizgi tagem'de eğitimler ücretsizdir. fakat çeşitliliği çok fazla değil. ayrıca tamemen ücretsizdir. buna rağmen, ana sitesi comptia.elearn.com da tüm sertifikasyonlar vardır. eğitimler 6 aylık olarak süre kısıtlamalı bulunmaktadır ve 250 dolarla 800 dolar arasında fiyatlandırılmıştır. henüz ücretsiz bir eğitimlerini göremedim. fakat tutorialleri nette kol gezmekte tabi. güzel bir sertifika olduğunu söyleyebilirim. orta düzey bir ofis elemanının yapabileceği tüm işleri öğretiyorlar. fakat it profesyonelliği filan uzak biraz.
  • amerika birleşik devletlerinde özellikle ıt konusunda giriş seviyesinde veya mühendislik okumadan uzun yıllar teknisyenlik veya data center içerisinde yer edinmiş kişilerin bir şirketten diğerine geçişinden olmazsa olmazlar arasında gördükleri anahtardır.açıkçası ilk başlarda ben de cısco gibi kasılıp alınması daha değerli sertifikasyonlar varken,neden bir insan buna saldırır diyorken,adamlar zaten belli bir donanımı elde etmiş veya kariyerinde kendine çizdiği yönü belirlemiş yaşa gelmiş kişilerde olmazsa olmazlar arasına almışlar.bu biraz mühendislik altındaki teknisyen ve ara elemanların birbirini anladıkları dilin anahtarı diyelim.
  • sertifikayı almış birisi iletişime geçebilir mi acaba? internette yığınla bilgi var fakat henüz tam olarak güvenilir bir sınav merkezi bulamadım.