• oyle guzel bir aksiyon filimi daha. steve buscemi ve john cusack ve john malkovich vardi. baska da bir seye gerek yoktu aslinda. bir de nicholas cage'in dunya iyisi, iyilikten kim olmus halleri olmasaydi.
    he's got the whooole world in his hands.
  • cyrus the virus'in karizmasina hasta olmu$tum filmde yaa. bööle bi sürü baloncuklar vardi falan ho$ filmdi.
  • süper filimdi... filmin sound engineering olayı da koparıcıydı... binlerce watt'lık müzik sisteminde dinlemiştim o filmi. (star as'ın check'leri sebebiyle) hasta olmuştum hasta... görüntü olmadan insanın içini titretiyodu o baslar...
  • "irony is a bunch of idiots dancing on a plane to a song that was made famous by a band that died on a plane crash"
  • mukemmel flimdi
    all murders are necessity rather than desire (butun cinayetler mecburidir)
    lafi hafizama kazinmistir.
  • filmin sonunda cameron poe'nun (nicolas cage - arada çaktırmadan doğru yazılış budur) ailesiyle adeta bir bütün olduğu sahnede giren trisha yearwood'un how do i live adlı parçası yüzünden bilimum romantikler selpaklara sarılmıştır. güzel şarkıdır netekim.
    ayrıca yine nicolas abinin "sadece 2 kişiye güvenirim. biri benim, diğeri sen diilsin" repliği de unutulmazlar arasında yerini almıştır (bkz: mirkelam) öööehh..
  • yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden biri sayılabilir.. ayrıca suçluları taşıyan uçağın ismi con air'di..

edit: hafızam beni feci yanıltmış, uçağın ismi jailbird imiş, celeron 300a'a teşekkürler.
  • amerikan sinemasının dünyayı kurtaran adama cevabı. süper absurd film. ilk yarısını 10 2. yarısını 5 kez seyrettim, çünkü tempo ilerde biraz düşüyor.
  • cyrus'un elinde silahla lambaya 2 el ates ettikten sonra etraf sessizlestiginde "ladies and gentlmen, this is your captain speaking, welcome to con air" demesi akillara kazinan bir quote'dur filmdeki...
  • steve buscemi' nin küçük kızla evcilik oynama sahnelerinin muhteşemliği ve yaratılan nefis gerginlik sebebiyle, "o neydi öyle yaa,o nasıl bir surat ifadesiydi öyle "nidalarıyla zırt pırt akla gelen film...
hesabın var mı? giriş yap