• (bkz: coned)
  • 19-22 temmuz tarihleri arasinda,sebebini sicak yuzunden dogan bazi problemlere (bkz: palavra) baglayarak,new york'un astoria'daki ditmars bolgesindeki elektrigi kesmis olan sirket.halktan,bol kufur seklinde kendilerine iletilen kotu elektrik;sirketin basini bir sure agritacaktir insallah.
  • enerji krizi mihmandarlarından biri daha sadece.
    "senden elektrik alamıyorum con!"
  • reklamlarinda - on it - mesajini vurgulayan, resimlerde de ok isareti yapan gulen yuzlu calisan insanlar kullanan ve kucuk sirketler icin super sahane cozumlerimiz var sizi seviyoruz deyip, gercekte neyin ustunde olduklarini son kararma felaketinde apacik sergilemislerdir. (bkz: bindirmek)ilk yaptiklari terbiyesizlik, durumun gercek boyutunu yansitmayip gercegin cok altinda rakamlar vererek herkesi yaniltmis olmalaridir. vali, bilseydik onlemimizi alirdik, bize yanlis rakam verdiler diyerek sucu coned'in ustune atmistir. coned, tekelciligin nasil sonuclara varabileceginin acik bir gostergesidir. bu arada hakkini vermemiz gereken tek bir nokta, calismalar sirasinda patlayan yaz yagmurlarinin butun calismalari iki uc kez durdurmasidir. calisanlarin girdigi cukurlarin su ile dolmasindan oturu iyilestirme calismalarinin yapilamayisi, problemin beklenenden gec halledilmesine sebep olmustur.
  • sandy kasırgası kapsamında bir bölümü infilak etmiş olan şirkettir.

    ayrıca "con edison'u ben keşfettim sonra patladı gitti" adlı şakayı aklıma düşürüp, hızını alamayıp buraya yazdıran ve tez zamanda zamanın ötesine fotonlanmamı sağlayacak olan olayın müsebbibi elektrik şirketi.
  • 27 aralık 2018 gecesi gerçekleşen bir patlama sonucu new york gökyüzünde açık mavi bir aydınlığa neden olan santral.
hesabın var mı? giriş yap