şükela:  tümü | bugün
  • kalp atımını yavaşlattığı için düzenli şekilde kilo almaya.! sebep olan ilaç..
  • sloganı "günümüzün betablokeri" olan ilaç. monitöre yapıştırmış olduğum post-it'inde sürekli gözüme çarpıyor bu slogan. sözlük ahalisi ile paylaşmak istedim gecenin bu vaktinde...
  • pek şirin, kalp şeklinde tabletleri olan..
  • dideral ve beloc'tan sonra geçiş yapmış olduğum, küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk kalp ritmi düzelticisi.
  • popo şeklinde tabletleriyle kalbinizi yavaşlatan ilaç.

3 gündür kullanıyorum. gördüğüm biraz sersemleme oluyor ilk içildiğinde. çok hafif de uyku yapmakta.
  • canım ilaç, en güzel ilaç.

iki yıldır göğsümde durmaksızın güm güm atan bir şeyle yaşıyordum, iki sene sonunda bunun bir problem olduğunu ve doktora gitmem gerektiğini akıl edebildim. ekg sonucu 135 bpm'lik bir aslan taşıdığımı öğrendim, hemen bu ilaca başladık.

normalde düşük tansiyonlu bir insanımdır, son iki senedir tansiyonum da bana göre yüksek derecelere varmıştı. ilacı aldığım ilk günden itibaren nabız hızımı düşürdüğü gibi tansiyonumu da eski düşük haline getirdi. gerçekten mucizevi bir ilaç bu, iki senedir sürünen beni üç günde toparladı resmen. müteşekkirim.
  • eğer taşikardi probleminiz varsa hayat kurtarıcı beta blökerdir. doktorum tarafından nabız 150 üzerine çıktığını gördüğümde yarım concor çiğnemem tavsiye edilmiştir.
  • normalde tansiyonum 14 üstü olurdu nabzımsa 110 üstü rekorum 210du öncesinde dideral+coralan diltizem saneloc denemelerinden sonra bu ilaç iyi geldi çok şükür çarpıntılarım azaldı
  • acelesi varmış gibi atıp duran kalbime "hop ne oluyoruz, bir yavaşla, bir dur, anın tadını çıkar" diyen kalp ya da toto şeklinde minik hapçık. bugün bir hafta oldu kullanmaya başlayalı ve bu bir haftanın 7 gününde ben tüm gün uyuyormuş ama, yine de uykusu yetmemiş gibi bir halsizlikle dolandım durdum gezegen üzerinde. herhalde normale dönerim, lakin bu kalbimin de artık kendisine gelmesi gerekiyor. seneler evvel bradikardi dediler, şimdi taşikardi diyorlar. elbette tıpla ilgilenen bilim insanlarımız daha iyi bilirler de, sanki benim stres kontrolü yapmam yetecek gibi geliyor bana. yani benim dermanım bu tür ilaçlar değil de, antidepresan ilaçlar. elbette ben tıp okumadım, bilemiyorum; ama hasta olan benim, beden benim. ayrıca kendini dinleyen ve gözleyen bir bireyim. az bana da kulak verseler ya çok sevgili doktorlarımız.

neyse, en az 3 ay kullanacakmışım bu ilacı, o güne kadarı ve sonrası allah kerim.
  • beta 1 reseptör selektivitesi dideralden kat kat, beloctan biraz daha fazladır. her ikisinden de daha az lipofiliktir bu yüzden merkezi sinir sistemi etkileri her ikisinden daha azdır.