• kira donemi yaklaşırken bir bakayım dedim bizim muadil daire kiraları ne olmuş diye. ulan bakmaz olaydım. 2400ler mi dersin 2700ler mi dersin. lan en az +500 aidat var neyin kafasıyla bu fiyatları çekiyor ev sahipleri anlamak güç.
  • yollar rezalet metroya veya metrobüse yürürken heryeriniz çamur içinde kalıyor. ormanda yaşasam bu kadar çamur olmaz. her gün giydiğiniz kıyafetleri yıkamak zorundasınız
  • üstün bir zeka örneği olarak ikişer tane a,b ve c blok bulunduran yer. misafirler de kuryeler de gezinip duruyor 1. etap nerde 2. etap neresi diye. a-b-c-d-e-f diye isimlendirmek çok zor demek ki.
  • evet artık buraya yazma vaktim geldi sanırım. tam 4.5 yılım geçti, hazır evden çıkıyorken yorumlarımı artıları ve eksileriyle yazabilirim.

+ ulaşıma yakın, hem metrobüs hem metro size yakın bir konumda. yürüyerek 12-13 dk metrobüse varmak avantajlı.

+ her yeri olmasa da genel olarak malzeme kalitesi iyi, yalıtımı sağlam. kışın üşümezsiniz.

+ güvenliği, havuzu, ufak da olsa bir egzersiz alanı var.

- fikirtepe'nin kentsel dönüşümü sebebiyle her geçen yıl yollar daha da berbat hale geldi ve gelecek gibi duruyor. yollarda yürürken inanılmaz rahatsız ediyor bu, toz topraktan geçilmiyor.

- site gibi gözükse de sadece lüks bina gibi düşünün. ne site alanı var, ne de arabalarla önünden geçebileceğiniz bir yol. aynı anda 2 araç yolda kesişirse trafik oluyor resmen.

- benim daireme özgü mü bilmiyorum ama o kadar çok kronik problemle uğraştım ki anlatamam. muslukları, tesisatı hep sıkıntı. mutfakta kullanılan tezgah, seramik ocak falan hep dezavantaj ve kısa ömürlü.

- genel olarak sitede hayvansever kisvesi altında görünüp köpeğinin pisliğini dahi temizlemeyen ınstagram şovmeni düşük zekalı tipler bolca mevcut.

- dairelerde balkon yok, çıkarken bunu önemsemiyordum ama balkon büyük nimetmiş.

bir sürü anıyla bırakıyorum seni sevgili concord istanbul *. buraya girerken ve çıkarken bambaşka insanlar olarak süreçler yaşadığım için benim için garip ama özel kalacak bir sitesin, artık e-5'ten geçerken bol bol el sallarım sana :)
  • matrix' teki insan tarlalarına benzeyen oluşum. ilk yanından geçtiğimde aklıma bunu getirmişti. ondan sonraki geçişlerde gözümü yoldan ayırmadım. bu ve benzeri yapıların fiyatı, kirası ucuz da değilmiş.

şu devirde ışıklı spor ayakkabı giymek gibi bişey. asansörde yargıç dredd' le karşılama heyecanı için oturulur.
  • oturan varsa beni de yeşillendirsin
  • yatırım amaçlı buradan küçük bir daire almayı düşünüyoruz. ne dersin sözlük?
  • 4 yıl boyunca oturduğum fikirtepe bölgesindeki site. burada oturmayı düşüneceklere fikir vermesi açısından artıları eksileri sıralalayım belki birileri faydalanır;

+ evlerin işçiliği gerçekten kaliteli, mutfak beyaz eşyaları siemens. pencereler kapılar o kadar kullandım ne bir ses gıcırtı yaptı ne bir arıza. bu konuda şimdiye kadar gördüğüm en iyi ev burası net.
    + bütün odalarda duvar içi gömmeli merkezi sistem klima var ve super çalışıyor, bulunmaz nimet. klima taktırma derdi yok, altyapıydı ustaydı ugrasma derdi yok(çok uğraştım saçma sapan klima takıyorlar genelde verimsiz ve kötü görüntü oluyor kırıp döktükleri için). her odada olması inanılmaz konforlu, yazın hayat kurtarıyor.
    + ısı yalıtımı çok iyi, kışın neredeyse dogal gaz acmazsınız evler çok sıcak.
    +lokasyon olarak bence fikirtepedeki en iyi yer, metroya en yakın site burası diğerleri arkada kalıyor.

- aidatlar fazla, elektrik dışındaki tüm faturaları (su+d.gaz) site yonetimi kalem kalem hesaplayıp size aidatı da ekleyip gönderiyor, 2021 ortalamam kullanıma göre 700-800 tl civarı.
    - insan dışarıdan bakınca nezih site gibi dusunuyor ama oturan kesim malesef ayu. bu gerçi her yerde var ama insan olamayan, toplum içinde nasıl yaşaması gerektiğini bilmeyen saygısız komşular. terliğini ayakkabısını dışarı koyan mı dersin, son ses müzik, gece yarısı gürültü patırtı yapan mı dersin, saçma sapan arabasını park edenler mi dersin, hepsi bolca mevcut. zaten 3 blok toplamda 600 daire olması lazım o yüzden hayvan çok sitede :)
    - evlerin işçiliği çok iyi dedigim gibi ama ilginç bir şekilde ses yalıtımı vasat, üst komşunun oglu dort nala kosuyor, yan komşudaki gençler parti veriyor, hepsi evinizde sanki. yine çoğu siteye göre iyidir hiç değilse konuşma,telefon sesleri gelmiyor ama eksi olarak yazıyorum.
    - malesef fikirtepe uzun yıllardır kentsel dönüşümde, her yer inşaat gürültü patırdı. geceleri bile çalışıyorlar. penceryi actığınız an toz ve gürültü.
    - sosyal tesisleri tırt, verdiğiniz aidata değmez.

özetle, buradan ev bakan arkadaşlar üstteki eksiler sorun olmaz diyorsanız burada oturun. evlerin içi gerçekten kaliteli ama gerisi koca bir fiyasko.
  • 2+1 b tipi daireler icin bilgi almak istediğim site.
  • dumlupınar mahallesinde, e-5 yanında 6 adet binadan, 2 adet farklı parselde oluşan sitelerdir.

e-5 yanı diye ulaşım kolay görülebilir ama size 80-90'ları aratmayacak şekilde yaşam sunuyor. aracınız yoksa minibüs, metro ya da otobüslere ulaşmak için çukur, çamur ve tozlu bir yolculuk sizleri bekliyor. çevrenin inşaatı uzunca yıllar bitmeyecek gibi.

yürümek için kaldırım yok. kenarlara arabalar park etmiş. sizde geçen araba ve kamyonlarla karşı karşıya kalıyorsunuz.

arabanız varsa çukurlardan kaçmak için dans etmeniz gerekli. her gün yeni bir bırakılmış kazı karşınıza çıkıyor. yayalara yürüyecek yol kalmadığından çok dikkatli olmanız gerekmekte.

binaya gelirsek. dairelerin hepsi tam dolmadığından, iç tarafa bakan bir dairede iseniz ve üst ya da alt daireler boş ise kışın donacaksınız. daire ısınmıyor resmen.

otoparkı kullanamayan hayvanlarla dolu bina. 5 kat kapalı otopark olmasına rağmen, yolun ortasına araç bırakıp gidiyorlar. girişlerde araç bırakmaları girişi ve çıkışı zorlaştırıyor. güvenliğin skinde değil.

güvenlik demişken, hiç bir şey umurlarında değil.

sosyal tesis olarak. kapalı ve açık havuz. tırt spor alanı, hamam ve sauna mevcut. daire sayısına göre yetersiz görünse de kullanan çok az. sadece çocuklar kullanıyor neredeyse.

kiraları şimdilik uygun gibi ama yanında aidat ve bina ortak giderleri de size kaçıyor. ona göre hesaplayın.
hesabın var mı? giriş yap