şükela:  tümü | bugün
 • bildiin beyin sarsıntısı.. sen bilmen beyin bilir, ve zaten bildiin gibi deil.
 • stacie passon’ın yönettiği drama. beyin sarsıntısı geçiren evli ve çocuklu kadının, sarsıntıdan sonra bir kadınla girdiği lezbiyen ilişki üzerine bir film olacakmış. robin weigert, maggie siff başrolde.

  red band fragmanı
 • if istanbul 2014'te gösterilen en sıkı filmlerden biri. robin weigert yine zor bir rolü sulandırmadan başarıyla oynamış. bu kadını ciddi anlamda ne zaman keşfedeceklerse artık?
 • az önce seyrettiğim eşcinsel/lezbiyen konulu film.

  pek iyi bir film değil. diyaloglar berbattı. ilk başta türkçe altyazılı seyrettim baktım çok anlamsız ingilizce altyazılı da seyrettim ama nafile. filmin diyalogları gerçekten berbat.

  filmin tek iyi yanı klasik aile yapısı dışında olan eşcinsel bir ailede (çiftimiz lezbiyen) bile toplumsal roller (erkek- bu dumda erkek gibi olan- dışarıda hem ev işerine hem de evdeki partnerine ve de ev işlerine uzak ve ilgisiz) değişmediğidir. sonununda da filmin diğer ilginç yanı önemli oranda zevk için kadınlarla yatan abby'nin bunu bırakıp, bu bırakışını unutmak için daha fazla ev işine gömülmesi oldu.

  bunun dışında film beş para etmezdi
 • --- spoiler ---

  stacie passon'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği 2013 yapımı vasat film. hayatından çok sıkılmış ve eşinden boşanmış 2 çocuklu ve 40'lı yaşlarında lezbiyen bir kadının lezbiyen eskortu olarak çalışmaya başlamasını ve başından geçenleri konu alıyor. ilgi çekici ve oldukça marjinal kabul edilebilecek bu konu dışında açıkçası filmde kayda değer bir şey bulamadım. filmin başrolünde ise robin weigert yer alıyor. sonuçta kanımca bayağı sıkıcı bir film.

  --- spoiler ---
 • tek kelimeyle kötü bir film. bu kadar kötü olacağını tahmin etmemiştim.
 • will smith'in son filmi. parkland'in yönetmeninden. fragmana bakarsak 90'larda bıraktığımız "gerçeği arayan adam ve onu durdurmaya çalışan güçler" teması yine başrolde. ama ben sevdim bu tekinsiz havayı. fragmanı için; [https://www.youtube.com/watch?v=io6hpdc41rm concussion // 2015] ımdb
 • 2009 yılında gq dergisinde yayınlamış game brain adlı makaleden esinlenilen nfl soslu film. kadrosunda will smith ve alec baldwin gibi sağlam isimler var.
 • --- spoiler ---

  kafa kafaya çok sık çarpışan nfl oyuncularında beyin sarsıntısı sonucu şizofreni ve depresyonla birlikte gelen erken ölümler olduğunu ispatlayan doktorla nfl'in savaşını konu alan film

  --- spoiler ---

  biz yüzyıllardır söylüyoruz "kafaya vurma aptal olur" diye, elin oğlu söyleyince hollywood'da film oluyor amk.