şükela:  tümü | bugün
 • irk ayrimciliginin en yogun yasandigi eyalet olan alabama'da 60'larin baslarinda buyumus, en yakin arkadaslarindan birini 1963'de meshur birmingham kilise bombalamasi olayinda yitirmis [bir pazar ayini sirasinda siyahlarin gittigi bir kilise beyaz irkcilar tarafindan bombalanmis, ve 5 tane kucuk cocuk olmustu olayda], buna ragmen en iyi okullara girmeyi basarmis, en basarili universitelerden biri olan stanford'da profesorluge kadar yukselmis, ayni zamanda yo yo ma ile calacak kadar iyi bir piyano virtuozu olmus, amerikan isi bir basari oykusu. araya artistik patinaji da sigdirdigini eklemeli..
  tabii politik olarak yakinindan gectigimiz biri degil, ama yine de hayat oykusu ve azmini takdir ediyoruz, her ne kadar arada ruhunu "beyaz adam"a satmis olsa da..
 • george bush (1)'in kabinesinde de bulunan ulusal guvenlik danismani.. george bush (1)'in gorevinin sona ermesi ile o da ayrildi ve petrol(!) isi ile ilgilenmeye basladi.. chevron'da yonetim kurulu uyeligi yapti, "verdigi ustun hizmetler"den dolayi ismi bir petrol tankerine verildi.. savas sonrasi irak petrolu icin yapilan planlarin bas kahramanlarindandir..

  (bkz: petrol)
  (bkz: chevron/6)
 • uzaktan kendisi tam bir hirs küpü imaji vermektedir...
 • kendince modaya cok duskundur bir de, oyle ki imeldo marcos tan cok ayakkabisi olan bir politikaci dusunun. tutucu tarza sahip her kadinin ruyasi, kendilerini her renk dopiyesler arasinda kaybettikleri saks fifth avenue adli magazalar zinciri washington dc subesi geceleri ozel hizmet verir condoleezzaya, hizmete nelerin nelerin dahil oldugu da soylentilerin arasinda.
 • george bush'un sabahları ilk konuştuğu kişi olarak bilinir.
 • condy rice da deniyor buna. babasının müslüman olduğunu duymuştum.
 • serdar turgut un bacaklarina hasta oldugunu bir yazisinda belirttigi bushun guvenlik danismani.
 • stanford mezunu olmayan kadin.
  denver universitesi'nde okumustur, ardindan notre dame universitesinde master yapmis, akabinde denver'a geri donup uzerine cila olarak uluslararasi iliskiler okumustur.
 • şöyle bir haberlerin içinde gezinirken karşıma çıkıyor bu kaşları ile konuşan kadın:

  "...kuzey kore’ye karşı askeri bir harekat ihtimalini reddetmeyen rice, “engelleme girişiminin nereye götüreceği konusunda spekülasyonlarda bulunabileceğimizi sanmıyorum, ancak kuzey kore gibi ülkelerin, uluslararası yükümlülüklerine açıkça uymamaları durumunda bunun bir bedeli olacağını anlamaları çok önemli. kuzey koreliler durdurulmak zorundadır ve dünya onları durdurmak zorundadır. bunun nereye kadar gideceğini hiçbirimizin tahmin edemeyeceğini düşünüyorum” diye konuştu..."

  perdenin arkasındaki kahraman dedikleri bu olsa gerek.. hadi bakalım, toplayın çerezleri, yakında kore'deki "seul çıkartması"nı seyredeceğiz..
 • su an abd'nin en guclu kadınıdır kendisi. ulusal guvenlik danismani olmak sorumlulukla beraber guc de getirir. agzından cıkan tek kelimeyle savas cikarabilecek kisidir. gorduk zaten.