şükela:  tümü | bugün
 • hmv adıyla sanıyla, çıkış tarihi 14 kasım 2005 olarak listesine eklemiştir albümü - geri sayım, başlasın.

  son havadis: madonna.com da albüm adını tasdik edip onayladı. ilk single hung up olacak. adını unuttuğum 1 fransız mecmuasına inanacak olursak, albümdeki her şarkı belli bir müzik türüne referans verecekmiş - 70'ler disko, rock vs. gibi.
 • kırık-çıkılarını iyileştirmeye çalışan madonna albüm için, 'unapologetic dance music' dedi - üzerinde fazla oynanmamış, köklerini fi-tarihi diskosundan alan, kollarını ise geleceğin dans müziğine uzatan 12 şarkılık bir plak olacak bu.
 • 1-) farah fawcett saçlarını savurup içine zıpladıkları uzay gemileriyle havada daireler çizerek ilerleyen retro-futuristik insanların methiyelerle kucaklaştırmak için gönderdikleri olağanüstü albüm.

  2-) serotonin salgısının arttığı, her kıvrımın oynadığı bir garip öfori durumu.

  3-) züppelere atılan ve yenmemesi namümkün olan bir yem çeşidi.

  4-) kohezyon kuvvetiyle birbirine bağlanmış, durmayan bir müzikal zenginlik.

  5-) yeni ve eşekler gibi güzel bir başlangıç.
 • her track kendinden remix'li, lütfen kimse remix falan yapıp şu güzelliği bozmasın.
  nerede benim baba yadigarı mirrorball'ım, hemen tozunu alıp tavana asıyorum...
 • dans ederken ölmek isteyeceğim bir albüm olmuş bu ve madonna sebebim olacak. buraya yazıyorum!
 • madonna'nin 2005 tarihli harikasi. ray of light'in ikinci bolumu gibi, yine elektronik bir yapisi var. sarkilari da madonna gibi, olgunlasmis ama enerji dolu. herseye ragmen bir de huzun taraflari var ki insan kendini bir yandan dans edip bir yandan dusuncelere dalmis sekilde bulabilir..

  parcalar arasindaki kesintisiz gecisler ise tum albumu bir parti havasina sokuyor, dolayisiyla album boyunca ruh haliniz de degisip duruyor..

  aslinda kullanilan sesler, teknikler bilindik ama yaratilan hava diger piyasadaki albumlerden farkli. buna da madonna faktoru denebilir sanirim..

  kisacasi dm'in* playing the angel'indan sonra 2005'in en guzel oteki albumu olmus. ilk favorilerim de sunlar : get together, forbiden love, how high..

  bir de eminim ki bu albumden sonra 80 baslarinin aerobik kiyafetleri yeniden moda olacak*
 • plakci raflarinda bugun yerini alan, music'le american life'in eline su dokemeyecek olsa da, kendisinden bekleneni vermekte zorlanmayan, akiskan, kaya gibi madonna albumu. yalniz anlamadigim 1 sey var: abba'nin sarkisi sarki da diger sample sahiplerininki patlican mi? ya da onlarin basi kel mi? ne donna summer, ne stardust ne de the jacksons'in esamesi okunuyor album kredilerinde, ustelik abba'ya esit sarki yazarligi kredisi verilmisken. 1 diger tuhaf teknikalite de albumun ustundeki parental advisory cikartmasi. tek 1 sarkida 'f off' deniyor diye buna neden gerek duyulmus, anlamak guc. uzun sozun kisasi: bu album herhalde kamyon kamyon satacak, ama kac klasik cikaracak, orasi bilinmez.

  edit: ben demiştim - get together'da kullanılan sample'ın asıl sahibi dominic king, madonna'yı mahkemeye verecekmiş, 'kullanabilir miyim diye sorması hoş olurdu', demiş. hanımefendi sağda-solda 'abba'dan izin almak için stockholm'e özel ulakla mektup gönderdim' diye ileri-geri konuştuktan sonra, adam yerden göğe kadar haklı. abba'nınki can da, onunki patlıcan mı? ya da onun başı kel mi?
 • (bkz: boş yok)
 • an itibariyle amerika'da ve ingiltere de 1 numarada olan albümdür. albümün ilk single ı "hung up" ise ingiltere'de iki haftadır 1 numarada olup amerika'da ise 14 ten 7 numaraya tırmanmıştır.
 • gıcır gıcır, şıkır şıkır bir disko topu... ama en kalitelisinden... elmas kaplama. ama kırılgan bazen, parçaların derininde saklanmış hüzün yüzünden... görmüş, geçirmiş, oturmuş, sindirmiş ve olgunlaşmış madonna'nın geçmişe bulanıp, yine de yeni doğmuş gibi parladığı albüm.