• yürüyerek bu şarkıyı dinleyenler adımlarını şarkıya uyduruyorlardır diye düşünüyorum. hiç kıvırmayın. bu şarkı yüzünden yolda hafif tempolu yürüyorum.

albümün en iyi şarkısı.
  • girişi am i evil'ı andıran metallica şarkısı, acayip taşaklı rifflere sahip, james'ın vokali de harika, albümün ortalama şarkılarından.
  • ülke kursam ana riffini milli marş yapacağım parça.
  • metallica'nınki şöyle;

wake to face the day
    grab this life and walk away
    war is never done
    rub the patch and battle on*
    make it go away
    please make it go away

confusion
    all sanity is now beyond me
    delusion
    all sanity is but a memory

my life
    the war that never ends

leave the battlefield
    yet its horrors never heal
    coming home from war
    pieces don’t fit anymore
    make it go away
    please make it go away

confusion
    delusion
    all sanity is but a memory

my life
    the war that never ends

father please come home
    shell shocked from all ı’ve known
    father please come home

label from a deadwood soldier now
    cast away and left to roam
    rapid is the road to sacrifice
    just takes longer to come home
    come home!

confusion
    delusion
    crossfire ricoches inside me

trapped in a memory forever

my life… the war that never ends.
  • hakkında bu kadar az entry girilince güzel değil sandım. bildiğin mükemmel bir metallica şarkısı. hardwired... to self destruct albümünde ilk üçümden biri.
  • şu an dinliyorum da, albümün 1 numarası halo on fire ise 2 numarası bu şarkı. umarım canlı çalınacaklar arasında olur. biraz zor ama işte umut fakirin ekmeği.
  • şu son albümde en underrated şarkıdır. müthiştir. bana göre albümün başyapıtıdır. başından sonuna kadar kafa sallattırır. metallica istanbul'a gelse, bana sorsalar son albümden sadece bir şarkı çalınacak ne istersin keltoş deseler, bu şarkıyı ve tam da doğum günümde çaldıkları şu aşağıdaki performansın birebir aynısını isterdim. velhasıl kelam, fenadır.
    yıllar sonra çocuklarımız tarafından albümün en iyi şarkısı olarak kabul edileceğinden neredeyse eminim.

https://www.youtube.com/…txlumwtxmrqbqq9bwqw2rkkxll
  • albümün en beğendiğim, en sarsıcı parçası.... and justice for all da one neyse hardwired... to self destruct ta confusion odur gözümde . tabi iki parçanın da savaşın kötülüğü üzerine olduğunu da hesaba katarak.
  • lady gaga yorumunu merak ettifjhdjdnsk.

neyse ciddileşir isek, bu albümdeki beğenmediğim parçalardan birisiydi en başta, belki de iğrenç ötesi klibinden dolayı bilemiyorum, ama gerçekten güzel şarkı. bu aralar en çok dinlediğim şarkılardan.

pieces don't fit anymore, please make it go away.

buradan james'e sesleniyorum, ulan sen gelmiş geçmiş en iyi front man'lerden birisisin, acayip bir söz yazarı, riff mastersın. sesin bazen sıçsa bile yakışıyor yaptığın müziğe. moth ile göt sallayıp bateristin üzerine abanan dansçılarla zıp zıp zıplayan moronla işin nedir ya? güzel olsa anlicam baba, güzel değil. ne bileyim üzüldüm. dikkat edin yapmayın böyle şeyler olm. tamam metal olmesin, yeni nesillere ulaşsın ama bu bir rezalletti aq yerinde ya. sinirden elim ayağım titriyor james.
  • karmaşa..kaos...
hesabın var mı? giriş yap