şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nin buyuk organizasyonlar icin ihtiyacini karsilayabilecek guzel bir merkez olmus ancak otoparkinin parali olmasi, hadi neyse park var parali olsun da diyelim kocaman bir otoparka tek cikis yapmak nasil birseydir, para almayi bilen otopark insanlari cikis sirasinda nereye kaybolmuslardir da bir duzen kurulamamis cikis oldukca uzun surmus , kavga cikmistir.
 • iyidir hoştur fakat en arka sırasındaki koltuklar mükemmel bir beceri ile sahneyi göremeyesiniz diye -180 cm boyundaki insan için bile- bir öndekinden daha alçakta veya eşit seviyededir. o eğim en yukarıda neden kaybolmuştur bilinmez. öyle şahane salon yap, sonra en arka sırayı sahneyi göremez bir biçimde yap, hiç olmamış maalesef.
 • trafigin zaten yeterince yogun oldugu bir yere acilan ve adam gibi yeterli otoparki olmayan kongre merkezi. sen 2012 yilinda bilmem ne kadar kapasiteli kongre merkezi yap buna adam gibi otopark yapma.

  yapilabilecek en iyi protesto ise burada etkinlik yapan kurumlara bu durumu sikayet ederek burada tekrar etkinlik yapmalarini engellemek. belki o zaman buranin yetkilileri tekrar bir dusunme ihtiyaci hissederler.

  ayrica kosedeki trafik isiginin onunde taksi duragi olmadigi halde surekli 1-3 taksi beklemektedir.

  durum soyle ozetlenebilir:

  (bkz: tuy dikmek)
 • ato'nun boktanlar ötesi bir mimarisi olan binasını perdelediği için şükredilebilecek, ato'nun önündeki bir zamanlar çayır çimenlik alana yapılmış devasa bir kongre salonunun yanında, bildiğim kadarıyla ankara'daki en büyük kongre salonunu ve pek çok irili ufaklı konferans salonunu da barındıran kongre merkezi.

  girişinde çok büyük ve ferah bir fuaye alanı var ve arka tarafında fuarlar düzenleniyor. büyük kongre salonundaki tüm düzen de gayet şahane. yarattığı trafik ve otopark sorunu haricinde gayet harika bir yer, trafik sorununu da buralara 20 yıldır metro çekememiş sayın belediye düşünmeli elbette.

  edit: artık çayyolu metrosu önünden geçiyor, bağlantısı çok iyi olmamasına rağmen, söğütözü metro istasyonunda inip, yolun karşısına üstgeçitten geçip, 10 dakika yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz buraya.
 • ankara'nın en büyük kongre salonunu olabilecek en yetersiz akustikle hizmetimize sunmuş bina.
 • konsere gidecekseniz ve bu organizasyonu da, organizasyon şirketlerinin metro turizm'i olan biletix yapıyorsa, konsere göre 3. veya 4. kategoriye düşecek olan o blokunu seçmemeniz gereken mekan.

  biletix yer seçme hakkı tanımadığı için, o blokta 11-17. sıra arasında 60-70 numaralı koltukları size uygun görebilir. buralar ön gibi gözükmesine rağmen kapılardan birinin üst tarafıdır ve büyük kısmı da oturur pozisyonda sadece kapıyı görecek hale gelir. bu yüzden garanti olması açısından her zaman için orta bloktan yer seçin, ne siz üzülün ne biletix küfür yesin.
 • düzenlediği fuarların genelde panayır havasında geçtiği gözlemlenen kültür-kongre ve sanat merkezi.

  hayır dostum 11. ülkeler el sanatları ve hediyelik eşya fuarı demişsin ama kars kaşarı, badem ezmesi, siirt fıstığı, çiğ köfte stantlarının yoğunluğundan ülkelere ait bir şey bulamadık ki. gözüm tüfekle balon patlatma atraksiyonunu aramadı değil. ama herhalde biz bulamadık.

  bugün de kitap fuarına gideceğiz ama yine sırtımıza yükleneceğiz gibi geliyor kuru bakliyatı, fındığı fıstığı. pöff.
 • 16 mayıs'ta (bkz: joshua bell)'i konuk edecektir.
 • ilah dediğimiz müzisyenlerden biri bir günlüğüne mezardan çıkıp burada sahne alacak ve sen buna beş kuruş ödemeden geleceksin deseler bile gidilmeyecek bir yer. ses sistemi, akustik leş. hiçbir şey anlaşılmıyor ve sinir nöbetlerinizle kalıyorsunuz.

  gitmeyin. gitmeyin ki düzeltmeye çabalasınlar.

  adam gösteri esnasında diyor ki beşinci gelişim her seferinde aynı şey oluyor. tek kelime anlamadan dönüyorum. be adam gelmesene o zaman, neden geliyosun?
 • 18-21 mayıs arasında kahve ve çikolata festivali düzenlenen yer. dün gittim. özellikle çikolata adına hiçbi şey yok, dr oetker'in şeker ve kakao aroma bazlı creme ole'sinin ve godiva'nın tester'lık çikolataları dışında. kahve de gloria jeans, federal coffee vs, yani zaten normalde de gidip kahve içebileceğiniz mekanlar. insan arıyor ki yeni bir şey olsun. kahve ve çikolata festivaline gidip ekşi maya standından ekmek alan da bi tek benimdir heralde, o kadar başka bi şey bulamadım yani :d ha bi de pizza il forno da vardı, ne alakaysa. ama en uzun kuyruk ondaydı çünkü bi dilim pizza 3 tl'ydi sadece.