şükela:  tümü | bugün
 • conanin oglu.
 • olmu$tu, zelata yeniden getirdi falan . kari$ik bir$ey . conan'a cekmi$tir .

  (bkz: radegund)
  (bkz: taurus)
  (bkz: zenobya)
 • conan'ın ilk erkek oğlu,
  prenses zenobia'dandır.
  daha sonra bir kızı bir oğlu daha olmuştur...
 • conan in oldukten sonra conn gecer oglu kralliga (olmadi bu cumle). efsanelerde soyle belirtir, akilonya krali conandan sonra oglu conn kral olur, sona akilonya imparatorlugu 100 sene rahat ederken sonra tehlike canlari calmaya baslar. boyledir bu cocun durumu, cocuk iken kaybolmus khaith topraklarinda kendine yer aramistir uzun surer hikayesi, yazarim bi ara.
 • conan'in oglu. asil adi conan'dir, ortamlarda conn diye bilinir. yeri geldiginde helal dedirtir, yeri geldiginde kıl eder, saç baş yoldurur.
 • akilonya ile khitai arasında savaşa yol açmış, olur olmadık yerlerde erkeklik taslayan, bir çok yönden babası conan'a çekmiş ancak babasının gençlik yıllarında kavuştuğu olgunluğa ulaşamamış biridir conn.
  ancak bir çok badire atlatmış ve uzun maceraların ardından huzura kavuşmuştur.
 • (cétchathach) (irce'de ''yüz çarpışmanın conn'u'') irlanda'da 11.yy'a değin hüküm süren bir hanedanın kurucusu olduğuna inanılan kral. conn'un adanın kuzey yarısının büyük bölümünü kaplayan bir krallığı yönettiği söylenir. serüvenleri yalnızca kahramanlık destanlarında yer aldığı için bazı tarihçiler ise, conn'un gerçekten yaşadığını ve irlanda'nın bugünkü dublin kentinin kuzeyinde kalan kesimini yönettiğini ileri sürerek gaelcedeki ''leth cuinn'' (conn'un yarısı) deyimini buna kanıt gösterirler. bu görüşü savunanlara göre, conn'un egemenliği irlanda'nın ortadoğu kesimindeki meath ve connaught 'un çevresinde yoğunlaşmıştı. ama conn, eoghan'ın (ya da mog nuadat) olarak bilinen güney kesiminin bağlılığını kazanmayı başaramadı. irlanda tarihinde conn, irlanda'nın en büyük hanedanı ''ui néill'' in kurucusu dokuz tutsaklar'dan niall'ın atası sayılır.
  *
 • ing. gemi hareketlerini kontrol etmek..
  cumle icinde kullanalım:
  i have the conn..
  yani, kumanda bende..
 • conan tarafından hayatı öğrenmesi ve tecrübe kazanması için gunderlandan asker toplaması için gönderilir, ama yolda bir katiller grubu tarafından pusuya düşürülürler. (daha sonraki maceralarda bu işin arkasından troceronun yokluğunda conana danışmanlık yapan maloric şerefsizi ve boynuzlu godoş tutamonun olduğu ortaya çıkar) bütün birlik öldürülür, connda aldığı bir kılıç darbesiyle düşmüş ancak ölmemiştir. ancak düşmüş bedeni kurtulan bir asker tarafından görülmüştür ve uzun bir süre öldü sanılır. (bu macera marc silvestri tarafından çizilmiştir ve tam bir sanat eseridir, öyle böyle değil)

  daha sonra köle olarak satılır ama kaçmayı başarır.conan akilonyayı ele geçirmeye çalışan düşmanlarıyla savaşırken connda khitai semalarında kendi maceralarını sürmektedir, bunlar da kral conan serisinde ayrı maceralar olarak verilmiştir. daha sonra soytarı rufio ile beraber bir şekilde geri döner, herkes çok sevinir falan fıstık. lakin tabi akilonya savaştadır, connda bu birleşme hikayesinden sonra babasının yanında cenge girer, türlü türlü badireler atlatır, en sonunda da şimdi adını hatırlayamadığım bir prensesle izdivaç yapar.

  ancak serinin yazarları connun hikayesini sonradan conana bağlamaya çalışırken arada birbirini tutmayan olaylar olmuştur, hatta bazı olaylar farklı maceralarda farklı şekillerde anlatılmaktadır.