şükela:  tümü | bugün
  • çok şey bekliyorum kendisinden. umarım takımımı şahlandırıp eski günlerine döndürecek.
  • ciddi bir sakatlık yaşamaz da gelişimini bu şekilde sürdürebilirse spor tarihinin en efsanevi isimlerinden biri olabilecek potansiyelde, inanılmaz bir oyuncu. 2016/17 sezonuna tıpkı takımı edmonton gibi harika başladı, calgary flames'i toplamda 12 gol atarak yendikleri iki maçta 6 puanlık (3 gol, 3 asist) katkı sağladı.

ben toronto'dan ümidi keseli bayağı oluyor da, bu çocuk sayesinde edmonton'ın stanley cup kaldırabileceğine olan inancım yeşerdi diyebilirim. umarım önümüzdeki 2-3 yılda etrafında güzel bir takım inşa edebilirler.
  • nhl kariyerinin ilk hat-trick'ini, nhl'deki ilk golünü de attığı dallas stars'a karşı bu akşam yapmıştır. bu maçtan önce connor bey tam 10 maçtır gol atamıyordu, takımı ise üst üste 5 maç kaybetmişti. yaptığı hat-trick ile hem kendini toparladı hem de edmonton 5-2 kazanarak uzun sayılabilecek bir aranın ardnıdan galibiyetle tanışmış oldu.

buna şahitlik edebildiğim için çok şanslı sayıyorum kendimi çünkü torunlara anlatmalık nefis bir hikayem oldu. * bir önceki entry'mdeki dileğimi tekrarlama ihtiyacı hissediyorum: umarım kendisi herhangi bir yere gitmez de edmonton'da kendisinin etrafına düzgün bir takım kurulur. ayrıca şu var, ben yaşımdan dolayı wayne gretzky'yi canlı izleyemedim ama buz hokeyiyle alâkası olmayanların dahi iyi bildiği o meşhur sözünü bilirim elbette... hani, "ben pakın olduğu yere değil, olacağı yere giderim" minvalinde bir tane vardı ya, ondan söz ediyorum. mcdavid'i izlerken tam olarak o cümleyi hatırlıyorum işte. müthiş hızlı, sopayla çok iyi ve üstüne üstlük akıllara zarar bir oyun görüşü var. yani bu adamdaki oyun zekası bende olsa ben bile bir nhl sezonunda 20-30 gol atarım sırf kaleden sekenleri toplayıp doğru yerde bekleyerek, öyle söyleyeyim.

make edmonton great again. aslanım benim.