şükela:  tümü | bugün
 • ismi itibariyle harry potter serisinden fırlamış gibi dursa da aslında kendisi ingiltere'nin yeni nesil santraforlarından biri. 31 mart 1993 doğumlu ve 1.91 boyunda. ilk defa nisan 2009'da profesyonel seviyede ipswich town forması giydi ve premier league ekiplerinin dikkatini çekmeyi başardı. hatta mayıs başında tottenham hotspur'un 5 milyon euroluk bir teklifi oldu, ama ipswich menajeri roy keane, "onu gönderirsem beni linç ederler." diyerek teklifi reddetti.

  daha şimdiden uçuk bir şekilde wayne rooney'nin 17 yaşında hali ile kıyaslanıyor. hatta bir söylentiye göre ipswich'in hem sahasında, hem de deplasmanda oynadığı maçlar için onlarca bilet sadece scout'lara gidiyormuş. düzülen methiyelerin hakkını ileride teslim eder mi bilemiyorum, ama kendisi şu sıralar attığı goller ve oynadığı futbolla takımının 2010 uefa 17 yaş altı futbol şampiyonası'nda finale çıkmasında büyük rol oynadı. harry redknapp onun için bu yaşta bu kadar parayı gözden çıkardıysa vardır bir bildiği...
 • güçlü kalıplı uzun forvet ekolunden. ek olarak süratli ve bitiriciliği de vasatın üstünde. crouch gibi leylek, koller gibi hantal değil.

  şu an için kendi yaş grubuna açık ara fazla geliyor.

  yaşıtları gelişimini tamamladığında aradaki fark ne olacak soru işareti ama max 3 sene sonra bu arkadaşı ingiltere'nin ilk 5 klübünden birinde göreceğimizi söylemek için kahin olmaya gerek yok.
 • fm'nin yıldızlarındandı.. şimdi ne yapar ne eder bilmem ama fm yanılmaz tezinden yola çıkarak yarın bir gün adını duyuracağına emin olduğum futbolcu..
 • bir lokmacık sakatlık sorunu dışında dehşetli bir forvettir. hem gerçek hayatta, hem football manager evreninde.
 • dehşetli forvet oyuncusu.

  sakaltlık potansiyeli vardır. ama çalışkandır. türkiye'nin laçka sisteminde gözden kaçırılan bir başka yetenek, ayrıca.
 • önce hafta içinde sunderland'in manchester city'den deplasmanda 2-2 berabera kalarak bir puan aldığı maçta iki gol, üç gün sonra da yine deplasmanda chelsea'yi 2-1 yendikleri maçta bir gol atarak takımının ingiltere premier ligi'nde kalma mücadelesi verdiği kritik dönemlerde sahneye çıkmış genç ve yetenekli oyuncu. son vuruşları, fırsatçılığı, çapraz koşuları dikkat çekici.
 • sunderland'in 1993 (23) doğumlu 1,89'luk averaj altı genco forveti.

  2014/15 sezon sonu editi: 31(5) maçta 5 gol 1 asist ve yetersiz bir performans gösterdi.
 • crystal palace'a transfer olmuştur.
 • (bkz: #48875639)

  2015/16 sezonu başında crystal palace'ın ahmakça bir fiyata (10m € !) kadrosuna katıp, şimdiye kadar (nisan başı 2016) verim alamadığı, sezon içinde 2 ayrı zamanda baldırından sakatlanıp totalde 3 ay oynayamayan adam. istikbal vaad ettiği zamanlarda (2011/12) bonservisine (yetiştiği ipswich town'dan sunderland'e) 9m € ödetmesi belki normaldi. lakin artık gelişme dönemini pek de iyi geçirmediği aşikar, nasıl bonservisine hala 10m € ödenebiliyor anlamış değilim.

  bütün sene form tutamayıp, son iki maçında gaza geldi 4 gol attı eleman. olsun, sadece anlık performanslara göre yorum yapan yüzeysel suser'lerden değilim. aman allah'ım bu ne biçim ego, ben seçilmem seçerim*.

  ---------------bonus-----------------

  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: crystal palace/@ceyar i kim vurdu)

  ---------------bonus-----------------

  -gelecekten gelen edit--------------------------------
  işinde bulunduğu liste için;
  (bkz: 2014-15 sezonu premier league transfer fiyaskoları/@ceyar i kim vurdu)
  -gelecekten gelen edit-----------------------------