şükela:  tümü | bugün
 • adana civarinda mesken tutunmus bircogu haymatlos olan gocebe insanlara verilen veya kendilerine verdikleri isim...
  ilginc olan bu kisilerin bir cogu kanunsuz is yaptiklarini hic cekincesiz deklare edip bu islerle ovunurler... polis bile giremez formatli mahalle veya yerlesim birimleri vardir... eglenmeyi herkesten biraz daha fazla severler...
  (bkz: genelleme yapmiyorum dogru bildigimi soyluyorum)
 • göcebe cingenelerin cukurova yöresindeki adlaridir. bir kismi cadirlarda yasarlar, cadirlarin önlerinde megane, laguna gibi fransiz arabalari vardir. taraflarindan bir kere tartaklanmisligim vardir.
 • terlik hırsızları
  kapı önüne konulan hiç bir terligin yerinde kalmamasını kanıtlayan kişiler
 • ucerli, dorderli gruplar halinde gezen, adana sehir merkezinin huzurunu kaciran kisilerdir. fuhus, hirsizlik ve gasp baslica gecim kaynaklaridir.

  - beyefendi pardon. saatiniz kac ?
  - dokuz bucuk.
  - sagolun. peki bayan ister misiniz ?
  (arkana bakmadan kac !)
 • (bkz: cono ahmet)
 • karakol basan , zabitalari kovalayan , adana nin heryerinde çok rahat bir şekilde terör estiren kişiler.
 • dünyanin en savaşçi irki
 • 25 yıllık adanalı olmama rağmen ilk kez bugün bir bankada yakın mesaiye girdim iki conoyla. bankaya adım atar atmaz olay çıktı. 100 kişi sıra beklerken "bizim işimiz acele" diyerek herkese bir "fesuphanallah" çektirdiler önce. fesuphanallah çekmeyip tepkisini açıkça belirten bir adama saldırdı kadınlardan biri. adamı dövdü. güvenlik görevlisi araya girdi. olay yatışmış gibi görünüyordu ki adamın işi kadınlardan önce bitti ve kapıya doğru yöneldi. kadın adamı dışarıda bir güzel döveceğini söyleyerek dışarı çıktı. adam dışarı çıkmaktan vazgeçti. içerdekilerden "ne derdin var karıştın, bilmiyor musun nasıl olduklarını" azarını işitti. daha sonra telefonunu çıkarıp polisi aradı. sonra güvenlik görevlisi yine araya girdi. adam biraz daha yumuşak bir tavırla yaklaşmaya çalıştı. kadın adama "şeytan görsün yüzünü" dedi ve yerine oturdu. bunu fırsat bilen adam pırrr uçtu. beş dakika sonra polis geldi. güvenlik görevlisi adamın polisi aradığından habersizdi. yok bi şey yok bi şey diyerek polisi gönderdi. bir saatlik sıra bekleme süresinde böyle acaip bir macera yaşattılar bana. 25 yıldır hiç yakından görmediğim conoları bir 25 yıl daha görmemeyi diliyorum ben.
 • genelde yavuzlar civarında derme çatma evlerde yaşarlar. yalnız tüm bu arasaların sabancıya ait olduğu rivayeti vardır ve hiltonsa dolayısıyla evleri yıkılmaya başlanmıştır.
 • coño olarak yazıldığı vakit -ki konyo diye okunur- ispanyolcada am* manasına gelen kelime...lakin kullanımı ingilizce'deki fuck gibidir: kızgınlık/hayret/korku belirtisi olarak ¡coño!, ya da ¿dónde coño estás? (where the fuck are you?), ¿de qué coño estás hablando? (what the fuck are you talking about?) gibi...