şükela:  tümü | bugün
 • bir müzik blog'u. hatta bana sorarsanız, takındıkları alternatif yaklaşım ile pitchfork'dan kat kat ötedirler.

  http://consequenceofsound.net/
 • müzik gazeteciliğinin yüz karasıdırlar. daha çok ses getirmek adına sanatçıların hayranlarıyla konuştukları özel platformlara kendi ajanlarını sokarlar, sonrasında yazılan her şeyi kendi gazetecileri gidip birebir konuşmuş gibi sitelerinde yayınlarlar. yazdıklarının sanatçı tarafından, kendilerini ortaya çıkarmak için söylenen tuzak cümleler olduğunu farkettiklerinde de hemen yaz çizerler.

  en çok sevdikleri şey de bir sanatçıya takıp sürekli onun hakkında yapabildikleri kadar yalan haber yapmaktır.

  bahsettiğim şey kendi sevdiğim sanatçıların kötülenmesi değil. hatta aksine, başlarda ben de severek takip ediyordum bloglarını ancak hem "kişisel bir blog değiliz, amacımız kitlelere müzik hakkındaki gerçekleri ulaştırmak" deyip hem de nefret ettiği sanatçının fotoğrafını karalayan fanlar gibi davranamazsınız. rolling stone dergisi ne kadar eleştirilse de onlar bunu kararında yapıyor ve eninde sonunda dergiyi tarafsız yanı ağır basan cümlelerle kapatıyorsunuz.

  şimdilerde "neden bu sanatçıdan nefret ediyorum" diye bir video serisi yapmışlar. o sanatçıyı sevmeyen kişiler kamera karşısına oturuyor dakikalarca neden nefret ettiğinden bahsediyor. bu normalde oldukça ilgi çekici bir fikir olarak sayılabilirdi ama adamların karşısına kağıt koyulup okutulduğu o kadar belli ki. bir süre sonra hakkında ayda 15 ayrı nefret yazısı okuduğunuz müzisyen hakkında böyle bir video da görünce öeh deyip kapatıyorsunuz. müzik gazeteciliği bu değil, olmamalı da.

  sonuç olarak pitchfork hala tercih edilesidir.
 • birkaç yıldır takip ettiğim fakat özellikle son bir yıldır fazlasıyla taraflı başlıklarındaki artıştan dolayı çok gözüme batan, ağırlıklı olarak müzik ve sinema dünyasından haberler, değerlendirmeler ve makaleler yayınlayan web sitesi.

  mevzu bahis başlıkları öylesine taraflıdır ki disgraced'ler yahut incredible'lar havada uçuşur... sadece başlıklar değil, pek tabi yazıların içerikleri de bir o kadar taraflıdır. savundukları fikirleri ya da kişileri yağlayıp ballayıp savunurken sevmediklerini tam tersi şekilde yerin dibine soktuklarından bir an için "lan havuz medyasından bir siteye tıkladım da haberim mi yok?" derken bulabilirsiniz kendinizi.

  bir de bunların consequence of film adında aynı lacivert tonlarında bir section'ları vardır ki çoğu makaleyi ana sayfadan toplamasından dolayı consequence of sound'dan pek bir farkı yoktur. ayrıca gerek müzik gerekse filmlerle ilgili geri sayım listeleri* konunun sıkı hayranları için çoğunlukla eksiklidir. makaleyi yazan kişilerin içeriğe yeterince hakim olmadığı bellidir, yani anca amatör eğlendirir.