şükela:  tümü | bugün
  • yazdıklarıyla dikkatimi çekmiş ekşi sözlük yazarı. gomünis gomünis konuşmalarına bayıldım. sözlüğün de, memleketin de, dünyanın da bu düşüncelere bolca ihtiyacı var.

viva la resistance

not: yazdıklarım kinaye değildir. gerçekten beğendim düşüncelerini
  • şahsıma hayata sol'dan baktığı izlenimi veren yazar.
    okuyun okutturun
  • nedeni bilinmeyen bir şekilde lanetli ve çaylak yapılmıştır. küfürsüz, seviyeli ve entelektüel olarak dolu olarak yazan birisi tabi ki kimsenin format dinlemediği, nefret suçlarıyla, küfürlerle dolu bu mekanda tabi ki çaylak yapılarak sözlük büyük bir tehditten kurtuldu
  • (bkz: #55618294) sözlüğün açıklama yapması gereken kişi.
  • tüm türkiye'nin hem fikir olduğu üzüntü duyduğu bir kişinin ölümünden sonra şu cümleyi sarfedebilmiş;

(bkz: #57895369)
    silinirse: http://imgur.com/4jmajdc

belki de trolldur bilmiyorum ama şurada dursun. nick altına girildikçe hatırlansın.
  • komünist parti başlığının hkpli dayı trollü. aşağıdaki cümleyi yazan birini neden ciddiye alır da cevap verir kpliler anlamak biraz zor.

"kke'li yoldaşların dediği gibi, kp anca çen çen çen kafa ütüler."
  • şunca yaşamanın bana kattığı en önemli şeylerden biridir tartışma adabından yoksun insanlarla tartışmamak gerektiği.

kendisi de bu yoksunluğu çekenlerden biri. daha ne kadar çirkinleşebilir bilmiyorum ama ben düçari'ye sözü bırakıp gidiyorum:

dinle sözüm al nasihat
    gözlerinde yaş incidir
    cahil ile etme sohbet
    her sözü bir baş incidir

mürşit ile haşrolmayan
    dünyasını da ne bilir
    cahilde kem boş söz çok olur
    kendisini derya bilir

yükün de lalü gevherse
    yıkma boncuğun hanınan
    saraf olmayan ne bilsin
    zanneder her taş incidir
    ...
  • psikolojik açıdan aşağılık kompleksinden ve üstünlük kompleksinden dertli nevrotik kişilik.
  • klavyenin arkasına saklanıp mesaj yoluyla küfredecek şahsiyete ve karaktere sahip zavallı bir ezik. fazlası değil.
  • anladığım kadarıyla herhangi bir bilgi edinme yöntemine, bilginin kendisin duyduğu kadar düşmanlık duyan yazar. hayır yoksa açıklayamazsınız, türkiye solunun karşısında durup da "tkpliler ulusalcıdır ama, iyi okurlar, her haltı bilirler" dediği bir örgütü lenin alıntısıyla yerin dibine batırma çabasını.

cidden anlarım ulusalcı falan dese hani böyle anlarım. gelmemiş laf değil. hatta ben emperyalizm işbirlikçisi diyeni bile duydum bu ne idüğü belirsiz amorf "dayı"lardan önce. yani olmadık iş değil bunlar. ama sırf ettiği laflar birbirini tutuyor diye herhangi birine kültür merkezi devrimcisi demek herhalde liseyi terk etmeyi marifet sayan bir gerizekalının eseri olabilirdi. ve ne yazık ki olmuş. hayırlısı.

söz konusu yazar da bu gerizekalılığın ortağıdır.