şükela:  tümü | bugün
 • şu wuhan olayından beri aklıma sürekli bu film geliyor.
 • şu sıralar önerilebilecek tek film. gerim gerim gerdi beni. inanılmaz bir cast toplamışlar. 7/10 verdim ama 8 de olur. post apokaliptik tasviri dehşet verici. hani bi yarım saati daha olsa işlerin çığrından çıkmasına da değinen felaket bir film olurmuş. izleyiniz. hem de acilen.
 • günün anlam ve önemine binaen izlediğim film.
  hastalanan zombi olmuyor mortu çekiyor.
 • bu film 9 sene önce çıkmış. bugün izledim ve şu an yaşanan virüs salgınının resmen birebir aynısı şeklinde başlıyor film. önümüzdeki günlerde yaşanabilecek şeylerin spoiler'ını yemek istiyorsanız bu filmi izleyin.
 • wuhanda yaşanan olaydan sonra izlenilesi film. şu an gündemdeki bi olay filmin konusu olduğu için belgesel tadında da izlenebilir. oyuncu kadraso harika olan, ilerleşi ise eh iste olan, fena olmayan bir filmdir.
 • tabi ki birebir anlatmıyor ama şu anda tüm dünyanın gündeminde olan wuhan virüsü salgınını, gelişimini ve alınan tedbirleri haberlerden okurken insanda bir dejavu hissi uyanmasına sebep oluyor bu film.

  filmi izleyenler ne demek istediğimi anlar, izlemeyenler de izlediklerinde benzerliği görüp hayret edeceklerdir.
 • son zamanlarda bizleri endişelendirmeye başlayan corona virüsü ile beraber birçok salgın filminin de tekrar gündem olduğunu gördüm ki bunlardan birisi de contagion.
  bu film ne zamandır listemdeydi; ancak sürekli ertelemekteydim. bugün izleme kararı aldım ve iyi ki izlemişim. son zamanlardaki endişe verici salgın haberlerinden sonra, bu film bana belgesel gibi geldi.
  film, hayali bir salgın sürecini çok fazla ayrıntıya girmeden bizlere akılda kalıcı bir şekilde sunuyor diyebilirim. özellikle devletlerin, önemli kuruluşların, gazetecilerin tepkilerini çok güzel işlemiş, buna ek olarak biliminsanlarının fedakarlıkları da ayrı bir konu, tabii ki.
  beni en çok etkileyen sahne ise filmin sonundaki yaklaşık o 2 dakikalık sahneydi. kesinlikle herkese önerebileceğim bir film, an itibariyle.

  --- spoiler ---

  anlamadığım bir nokta var: yarasa olayı. yarasa aracılığıyla virüs yayılması beklenen bir şey mi yani? çünkü corona virüsü için de yılan-yarasa karışımı diyorlar. filmdeki kurguyla denk gelmesi tamamen tesadüftür herhalde diye düşünüyorum ama aydınlanmak da isterdim bu konuyla ilgili.

  --- spoiler ---
 • wuhan virüsünün yayılmasının simülasyonu olmuş. zevkli filmdi, oyuncu kadrosu da iyiydi.
 • imdb puanı olması gerekenin çok altında. bilimsel tutarlılığının üst düzey olması bir yana anlatım, senaryo, müzik, atmosfer yaratımı, oyunculuk olarak da çok iyi, hiçbir falsosu yok. mutlaka seyredin seyrettirin.
 • benzerliklerin olduğunu bilerek -zaten virüsten dolayı gündem olması sebebiyle internette görüp- izledim bu filmi, benzerliklerin olduğu yazıyordu internette ama bu kadar fazla olacağını tahmin etmemiştim. ayrıca filmin son 2 dakikasını beğendim, bi durup ekrana düşünerek baktım yani böyle etkilendiğim bir de requiem for a dreamin sonu var. film sırasında ben de dışarda yiyip içmemek, kimseyle tokalaşmamak gerek heralde diye düşünenlerdenim.