• şu sıralar önerilebilecek tek film. gerim gerim gerdi beni. inanılmaz bir cast toplamışlar. 7/10 verdim ama 8 de olur. post apokaliptik tasviri dehşet verici. hani bi yarım saati daha olsa işlerin çığrından çıkmasına da değinen felaket bir film olurmuş. izleyiniz. hem de acilen.
  • günün anlam ve önemine binaen izlediğim film.
    hastalanan zombi olmuyor mortu çekiyor.
  • wuhan olayından sonra bu film aklımda ama gaza gelip izlemeyin bu kadar kaliteli konu bu kadar batırılmaz. bu filmde matt damon oynuyor diye açtım, adamı 2 kere gördüm. sürükleyici değil. senaristin aklına sadece bir sahne gelmiş senarist sırf bu sahneye gelmek için rastgele yazmış.
  • bu film 9 sene önce çıkmış. bugün izledim ve şu an yaşanan virüs salgınının resmen birebir aynısı şeklinde başlıyor film. önümüzdeki günlerde yaşanabilecek şeylerin spoiler'ını yemek istiyorsanız bu filmi izleyin.
  • wuhanda yaşanan olaydan sonra izlenilesi film. şu an gündemdeki bi olay filmin konusu olduğu için belgesel tadında da izlenebilir. oyuncu kadraso harika olan, ilerleşi ise eh iste olan, fena olmayan bir filmdir.
  • son zamanlarda bizleri endişelendirmeye başlayan corona virüsü ile beraber birçok salgın filminin de tekrar gündem olduğunu gördüm ki bunlardan birisi de contagion.
    bu film ne zamandır listemdeydi; ancak sürekli ertelemekteydim. bugün izleme kararı aldım ve iyi ki izlemişim. son zamanlardaki endişe verici salgın haberlerinden sonra, bu film bana belgesel gibi geldi.
    film, hayali bir salgın sürecini çok fazla ayrıntıya girmeden bizlere akılda kalıcı bir şekilde sunuyor diyebilirim. özellikle devletlerin, önemli kuruluşların, gazetecilerin tepkilerini çok güzel işlemiş, buna ek olarak biliminsanlarının fedakarlıkları da ayrı bir konu, tabii ki.
    beni en çok etkileyen sahne ise filmin sonundaki yaklaşık o 2 dakikalık sahneydi. kesinlikle herkese önerebileceğim bir film, an itibariyle.

--- spoiler ---

anlamadığım bir nokta var: yarasa olayı. yarasa aracılığıyla virüs yayılması beklenen bir şey mi yani? çünkü corona virüsü için de yılan-yarasa karışımı diyorlar. filmdeki kurguyla denk gelmesi tamamen tesadüftür herhalde diye düşünüyorum ama aydınlanmak da isterdim bu konuyla ilgili.

--- spoiler ---
  • wuhan virüsünün yayılmasının simülasyonu olmuş. zevkli filmdi, oyuncu kadrosu da iyiydi.
  • imdb puanı olması gerekenin çok altında. bilimsel tutarlılığının üst düzey olması bir yana anlatım, senaryo, müzik, atmosfer yaratımı, oyunculuk olarak da çok iyi, hiçbir falsosu yok. mutlaka seyredin seyrettirin.
  • benzerliklerin olduğunu bilerek -zaten virüsten dolayı gündem olması sebebiyle internette görüp- izledim bu filmi, benzerliklerin olduğu yazıyordu internette ama bu kadar fazla olacağını tahmin etmemiştim. ayrıca filmin son 2 dakikasını beğendim, bi durup ekrana düşünerek baktım yani böyle etkilendiğim bir de requiem for a dreamin sonu var. film sırasında ben de dışarda yiyip içmemek, kimseyle tokalaşmamak gerek heralde diye düşünenlerdenim.
  • ülkesini böylesine acımasızca elestiren bir amerikan yapımını sanırım izlemedim.
    detay vermek istemiyorum doktorlar arasında geçen hemen her cümlede toplum ve sistem eleştirisi var ...

kadrosu bütçesine göre inanılmaz 2011 de dahi bu kadar yıldızı birkaç ülkede ve onlarca farklı mekanda prodüksiyon isteyen bir filmde oynatıp 60 milyona mal etmek kolay olmasa gerek ...

o kadar yıldız olmasina rağmen hiçbiri filmin önüne geçmemiş geçememiş dünyanın en güzel kadınlarından birini trajik bir şekilde kaybedip bir anda otopside gösteriyor bazı sahneleri çok vurucu. yukarıda yazıldığı gibi kimse konunun ötesine geçmek istememiş.

normalde beğenmediğim bir aktör olan jude law harika oynamış izleyin izlettirin...

evet son 2 dakikası benide çok etkiledi...
hesabın var mı? giriş yap