şükela:  tümü | bugün
 • art istanbulun sonra istanbulda geleneksel hale getirilmeye çalışılacak olan bir başka fuar / organizasyon. ilki 20-24 aralık 2006 tarihleri arasında lütfi kırdarda gerçekleştirilecektir. adından da anlaşılacağı gibi çağdaş / modern eserlere evsahipliği yapacaktır.

  http://www.contemporaryistanbul.com/
 • (bkz: artistanbul)
  (bkz: artist)
 • ikon fuarcilik tarafindan organize edilen cagdas sanat fuari.

  http://www.contemporaryistanbul.com/
 • sitesinde bulunan "fuarın bu seneki tarihlerinin yılbaşından önceki haftaya denk gelmesi ise, çağdaş sanat eserlerinin son yıllarda çok aranılan birer yılbaşı veya özel gün hediyesi olmaya başlamalarının en güzel kanıtı olarak algılanmalı." açıklamasından sonra acaba hediye paketi de yaparlar mı diye merak ettiğim sanat fuarı.
 • çok eğlenceli olmasıyla uluslararası düzeyi tutturmuş bir fuar zannımca. bunda, güncel sanata yer veren galerilerin ağırlıkta olmasının etkisi kuşkusuz çok büyük. hatta rahatça diyebiliriz ki, şaşırtma, ilgi çekme vb. bağlamlarda bizim galerilerimiz avrupa ve amerika'dan gelenleri hayli aşmış durumda.. burada güncel sanatın gelmişi, geçmişi, geleceği mevzusuna hiç girmeyelim elbette. şaşırtmalı mı, güldürmeli mi, ciddi ciddi baktırmalı mı, seni ortak mı etmeli, dışında mı bırakmalı... çok uzun mevzu.

  nihayetinde contemporary istanbul, giriş için biçilen 15 ytl. fahiş bedeliyle, korkunç rakamlardaki galeri stand kiralarıyla, içeri girebilecek izleyici ve oraya katılabilecek galerilerin profilinin bu doğrultuda çizilmesi sonucu korkunç elitist görünmekte; buna karşın tüm güncel sanata bulaşmış sanatçı, yazar, çizer, küratörlerin, ellerinde fuarın simgesi yeşil elmaları haşırdata haşırdata yiyerek sohbetlere koyulması, standları gezmesi vb. şeklinde enteresan bir karşıtlık, ironik bir bütünlük oluşturmakta. çok eğlenceli, çok!
 • artistanbul'dan bayağı farklı ara ara işlerin ve video art'ların da bulunduğu adına yakışan bir fuar olmuş. artistanbul uzantısı beklerken daha bir çağdaş olmuş ve ileride mutlaka takip edeceğim bir aktivite -fuar demek az olur-

  ötesinde belki yapısı gereği lütfi kırdar yerine anterepo daha bi yakışır tıpkı artistanbul'un lütfi kırdar'a daha bir yakışacağı gibi. contemporary istanbul rivayete göre seneye atrepoda, bineanlin peşi sıra olacakmış. (bkz: yakışır)

  ayrıca açılışta bedri baykam provakatif bir şov ile açmış ve protestosunu aktivitenin konseptine uygun yapmıştır.

  (bkz: bedri baykam ve ekibi)
 • katılımcılar anlamında beklediğimizden daha renkli geçtiğini itiraf etmeliyim. gelecek senelerde daha fazla izleyiciyi çekebileceğini düşünüyorum. fuarın bir hediyelik eşya dükkanı havasında olmasına sevinmek lazım belki de, artık burda da güncel sanatın hatırı sayılır bir alıcısı var demek ki..
 • ikincisi yapılacak olan fuar bu sene 29 kasım - 02 aralık 2007 tarihleri arasında gene lutfi kirdar kongre ve sergi sarayinda düzenlenecektir.
 • andy warhol, jeff koons, sigmar polke, ewerdt hilgemann gibi isimleri de içeren 315 sanatçıya ait resim, fotoğraf, heykel ve video art eseri bulunacak. fuar 29 kasım - 2 aralık tarihleri arasında, ayrıca, sitede açıklanmamış olsa da, açılış günü olan 28 kasım'da, ewerdt hilgemann'ın canlı olarak heykel yapacağı bir gösterinin yer alması ihtimali var. bu sene tartışma panelleri ve müzik geceleri gibi yan aktiviteler de sözkonusuymuş.
 • tam 17 öğrenci 7 ytl. fiyat tarifesine sahip* ile ortamı şenlendirecek, geçen seneki elma konseptinden sonra bu yıl mangodur, muzdur, ne bileyim bir üzümdür dağıtılması suretiyle, en bi güncel sanatı icra edenlerin mide konseptlerine katkıda bulunacak çağdaş sanat pazarı, eğlence ve alışveriş şeysi. onun uluslararası olanı..