şükela:  tümü | bugün
  • özellikle internet üzerinde yararlı ve ilgi çekici içerikler üreterek marka ve ürününüzü büyütme stratejisidir.
  • içerik pazarlaması anlamına gelir.

    "söz konusu içerikse, gerisi teferruat" mottosuyla yürüyen içerik atölyesi teferruat'ın uzmanlık alanıdır.

    http://teferruat.co/
  • gün geçtikçe daha da fazla önemli hale gelen dijital pazarlama stratejisidir. nedir ne değildir, başarılı içerik pazarlaması örnekleri nelerdir, en çok hangi yanlışlar yapılmaktadır ve benzeri konularla ilgili yazılar için;
    http://www.tusbeyinli.com/…label/icerik-pazarlamasi
  • bir ürünün, markanın veya hizmetin hikayesini oluşturmaktır. bu sadece metinsel anlamda değildir. bir konsept, bir mesaj ve bir hikaye belirlenir. sonrasında bu konsepte (rengine kadar) her mecrada sağdık kalınır. facebook reklamından, tv reklamına; apartman giydirmesinden, flyer / broşüre kadar hissettirdikleri ve verdiği mesaj aynı olmalıdır.

    yani hedef kitleye ürün değil o hikaye pazarlanır. hedef kitle o ürünü, hikayesinden dolayı tercih eder.
  • apple'ın ceo'su tim cook özelinde nasıl olması gerektiğini gayet güzel anlatmışlar. tim cook sosyal medyada paçayı neden sıyıramadı?
  • yapılan son güncellemeler ışığında, özgün içerik üretmek arama motorlarında yükselmenin temelini oluştursa da oluşturulan bu içeriğin pazarlanması da önemli bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. geleneksel pazarlama yöntemleri teknolojiyle birlikte toprağın altındaki yerlerini almış durumdadır. kaliteli içeriği olabildiğince paket olarak kullanıcıya ulaştırmak markalar açısından üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir konudur. herkes kaliteli ve özgün içeriğin arama motorlarında yaptığı etkiyi hesaplayabilse de çoğu kişi pazarlama kısmını düşünmemektedir.

    içerik pazarlaması

    içeriğin pazarlanmasından kasıt, insan psikolojisiyle alakalı bir kavram olarak karşımıza çıkar. insanlar onlara sunulanla toptan bir bağ kurmazlar. kendilerini ilgilendiren noktalarda gerektiği kadar bağ kurarak tüketirler.