• web sitesinde yayınladığı haritadan türkiyeyi çıkaran sanki hiç böyle bir ülke yokmuş gibi gösteren lastik firması. türkiye dostu bir firma !
  • boykot ettiğim marka.

gittim hankook aldım yerine. conti'ye pek aratmıyor.
  • 8 ay önce 4 adet premium contact 2 almıştım. lastiklerden son derece memnunum, test sonuçlarındaki birinciliklerinin hakkını veriyor kesinlikle.

haftasonu ise ankara dan dönüş yolunda 160 km ile sabitlemiş seyir ederken sağ arka lastiğimiz patladı. havanın soğuk olması sebebi ve bijon anahtarını bir türlü bulamamam sebebiyle ne yapayım diye düşünürken lastikleri aldığımızda verilen continental yol yardımı kartı geldi aklıma. aradım hemen ve hiç beklemediğim kadar mükemmel bir hizmetle karşılaştım.konumumu tarif ettikten yaklaşık 20 dk sonra çekici araç yanımızdaydı. herhangi bir ücret almadan en yakın lastik tamiri bulunan servise götürdü bizi. continental buradan bir 10 puan kaptı.

ama malesef patlayan lastik kullanılamaz halde olduğundan yenisini almak zorunda kaldım. diğer lastik ise eksper tarafından incelenecek ve eğer darbeye maruz kalmadan gerçekleşen bir problemse zararımız karşılanacakmış. bakalım continental satış sonrası bu hizmette de memnun edecek mi bizi.

edit: yukarda bahsettiğim lastik eksper tarafından incelendi ve lastikte bir hata olmadığı kanaatine varıldı.

edit2: 1 ay önce bu seferde sol arka lastik izmit-istanbul yönünde yine yüksek hızla hareket halindeyken patladı. yine yol yardım hizmetinden yararlandım fakat her ne kadar yol tutuşundan son derece memnun olsamda tarafıma 2 kez yaşattığı patlamalar sebebiyle bir daha continental lastiklerini tercih etmeyeceğim.

edit 3 : haftasonu 4 adet michelin energy saver lastik aldım aracıma. ilk defa michelin lastik kullanıyorum ve bu zamana kadar kullanmadığıma pişman oldum. bir lastiğin sürüş zevkini,konforu bu kadar artırabileceğini tahmin etmezdim.
  • ingilizce kitasal. eskiden tabii kitalar yokmu$, boyle bi$ey de bilinmiyomu$. ta$ catlasin 250 milyor yil gemi$i olan bir kelime.
  • alman markası olduğundan alman arabalarıyla birlikte gelir. nasıl ki fransız arabalarıyla michelin, kore arabalarıyla hankook geliyorsa.
  • ıyi güzel lastiktir ama yakıt tasarrufu yapmaz. aldığımdan beri yakıt tüketimim arttı. herhalde bugün reklam günü.
  • bir michelin değil.
  • muhteşem bir marka, öyle ki muğla yakınlarında lastiğiniz patlarsa ve siz en yakın yetkili bayiine giderseniz size "eeöö bu modelinden elimizde yok, varsa istanbul'dan getirtiriz, o da en az 2 hafta sürer" diyorlar. siz de çevre illeri aramaya başlıyorsunuz, izmir size "hiç bir yerde yok ancak 1 aya gelir" diyor, yatağan "valla ne zaman gelir bilemiyorum" diyor, aydın daha lastiğin kodunu doğru düzgün almadan cevap veriyor, bodrum, marmaris'teki diğer bayiilikler de aynı ilgisizlik ve bilgisizlikle sizi uğurluyorlar. sizse bir kaç gün kalacağınız muğla'da sktiğimin lastiği yüzünden mahsur kalıyorsunuz. müşteri hizmetlerine şikayet mektubu yazıyorsunuz, 2 satır cevap geliyor. söz konusu lastik 215/55/r17, şu sıralar türkiye'de çokça satılan bir marka arabanın lastiği. ne lastikmiş amk! continental almayın, continental lastik takılı arabayı da almayın. hızımı alamadım, gerekirse almanya'daki merkezine her gün mail atacağım. kapattırsın türkiye'deki sadece popüler lastik satan tükkanlarını, bir halta yaramıyorlar çünkü. hepsi farklı fiyat veriyor, her biri başka bir şey diyor, profesyonelliğe gel. internet fiyatı 450 lira olan lastiğe 750 lira fiyat çeken de oldu. o da 1 ay içinde gelirse!!! muhtemelen sağlam lastiği de başka marka bir lastikle değiştirip continental işkencesinden kurtulacağım. zaten başka bir şansım da yok.

bir süre sonra: istanbul'dan satış müdürü aradı la, öbüşüb barıştık. yarın da lastiğim geliye! 5 dakika daha çemkirmeyip sussaymışım bu entariyi düzmeyecekmişim. neyse, yine de kalbim kırık, tekerim inik.
  • günlerce lastik alana futbol topu hediye diye bangır bangır reklam yapan firma. ama gel gör ki az önce değiştirdiğim lastiklerden sonra bi futbol topunu bana fazla gördüler. abi top bitti zaten bize de fazla vermediler sadece bitane örnek yolladılar gibisinden saçmalayan bayileri bile var.

ya reklam kandırmacasına gidiyorlar. ya da bu hediye topları başka yerlere satıcaklar. yazık.

edit: bölge müdürünün araya girmesiyle topu aldık. bayinin napcaksınız zaten top çok adi demesini yazdım bi kenara.
  • bridegestone'la mukayesesi için; (bkz: #39227904)
hesabın var mı? giriş yap