şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayatımda gördüğüm en boktan lastik olabilir.

  225 ebat lastiğim var. dün hafif yağışta gayet düşük hızda, şehir için kavşak dönerken araba saldı kendini resmen. yıllardır araba kullanıyorum böylesini görmemiştim daha evvel.

  ayrıca kendi kendine yolda giderken yanaktan yarılmıştı bu yine. üzerinde de bi sürü çatlak, deformasyon falan var ki bu lastik daha 30bin km de.

  diğer araçlarımdaki bridgestoneları 45binde değiştiriyordum ben hep ki taş gibi olurlardı.

  bi aracıma pirelli aldım (model hatırlmaıyorum) o da rezil ötesi. araba her frende absye giriyor ıslak kuru farketmiyor. bokbok bi lastik pirelli. tövbeler olsun.

  gerçi bazı forumlarda bu contiecoların b sınıfı ufaklık arabalar için daha uygun olduğu söyleniyor. benim 1.600tonluk araca uygun olmamış da olabilir.

  bridgestonedan başka lastik alınmaz. gerçi şu continentalin premiumcontact 5 i baya övüyorlar ama bilemiyorum.
 • 35 bin km de balon yapan lastik modeli. bu yuzden ön iki lastigi degistirmeyi dusunuyorum fakat 4 lastiginde ayni olmasi mi gerekiyor bundan emin degilim. bilgisi olan arkaslarin mesajini bekliyorum.
 • fren mesafesi ve ıslak zemin konusunda bir yamuğunu görmediğim lastik. adı eco ama fiyatı hiç de eco değil. continentalin en yaygın lastiği olan cpc5 e göre daha pahalı. eco ismi galiba yuvarlanma direncinin düşüklüğü ve üretimi sırasında doğal kaynaklara daha az zarar verilmesinden geliyor.
  her continental gibi, gürültülü.

  edit: yol tutuşu fren mesafesi gibi kavramlar hakkında çok da kesin yorumlar yapamıyorum çünkü o kadar sakin kullanırım ki arabayı birçok kişinin bahsettiği şeyleri anlamam bile. ama konfor konusunda bayağı zayıf olduğunu söyleyebilirim. bunu kış lastiklerine geçince bir kez daha anladım, ikisini de 35 psi basınçla kullanmama rağmen continental ile yoldaki pürüzler çok daha belirgin oluyor.
 • bak buraya yazıyorsam sebebi var. almayın aldırmayın.

  leş gibi bir lastik daha 35000km 3 yılda kaymalar, kopmalar başladı. iki defa balon yaptı. ya benim seriyi yaparken lastiklerin malzemesini az attılar ya da başka bir durum.

  45000km yapar yapmaz değiştirmeyi ve yüzüne bile bakmamayı düşündüğüm lastik.

  zaten otomofil hayatım boyu lastiklerden yüzüm gülmedi. en iyisini almazsam sevsinler beni.
 • adı üzerinde "eko lastik". bu lastiklerin sürtünme katsayısı düşük olup, yol tutuş bakımından zaafları vardır. eğer hardcore yola tutunayım istiyorsanız mutlaka sportcontact, jant ölçünüz 16 ve altındaysa mecburen premiumcontacti tercih etmenizde fayda var.
 • (bkz: continental pişmanlıktır)

  kullandığım en vasat lastiklerin üreticisi olan continental'in bir diğer vasat lastiğidir. michelin, goodyear gibi kaliteli üreticiler varken, buna rağmen continental nasıl bu kadar popüler halen çözemiyorum.
 • benzer bir dayanıksızık durumu goodyear'ın eagle sport modelinde de geçerlidir.

  fiyat olarak normalde markanın sattığı diğer modellere göre oldukça ucuzdurlar dolasıyla malzeme de talep edilen fiyata göredir.
  (hatta çoğu kez ana markanın altında yer alan alt markalardan bile daha düşük performans sergilerler.)

  uzun lafın kısası, sırf markaya güvenip ucuz diye markanın her modeline güvenmeyin, sonuçta dört teker üzerinde gidiyor aracınız.

  ayrıca:
  (bkz: continental reklamında türkiye'nin silinmesi)
 • reklamında görmeye bile tahammül edemediği ülkede lastik satan, yüzsüz or*spu çocuklarının sattığı lastiklerden bir tanesi. her yere de reklam vermiş or*spu çocukları

  youtube'dan sildirdiniz diye unuttuk mu sandınız. lastiğinizi alırsam sizin gibi or*spu çocuğu olayım.
  video linki

  haber linki

  (bkz: continental reklamında türkiye'nin silinmesi)

  (bkz: sizin ben yapacağınız işi sikeyim)

  (bkz: sizin ben ta amınıza koyayım)