şükela:  tümü | bugün
 • hayatımda gördüğüm en boktan lastik olabilir.

  225 ebat lastiğim var. dün hafif yağışta gayet düşük hızda, şehir için kavşak dönerken araba saldı kendini resmen. yıllardır araba kullanıyorum böylesini görmemiştim daha evvel.

  ayrıca kendi kendine yolda giderken yanaktan yarılmıştı bu yine. üzerinde de bi sürü çatlak, deformasyon falan var ki bu lastik daha 30bin km de.

  diğer araçlarımdaki bridgestoneları 45binde değiştiriyordum ben hep ki taş gibi olurlardı.

  bi aracıma pirelli aldım (model hatırlmaıyorum) o da rezil ötesi. araba her frende absye giriyor ıslak kuru farketmiyor. bokbok bi lastik pirelli. tövbeler olsun.

  gerçi bazı forumlarda bu contiecoların b sınıfı ufaklık arabalar için daha uygun olduğu söyleniyor. benim 1.600tonluk araca uygun olmamış da olabilir.

  bridgestonedan başka lastik alınmaz. gerçi şu continentalin premiumcontact 5 i baya övüyorlar ama bilemiyorum.
 • fren mesafesi ve ıslak zemin konusunda tatmin edici bir lastik. adı eco ama fiyatı hiç de eco değil. continentalin en yaygın lastiği olan cpc5 e göre daha pahalı. eco ismi galiba yuvarlanma direncinin düşüklüğü ve üretimi sırasında doğal kaynaklara daha az zarar verilmesinden geliyor.
  her continental gibi, gürültülü.
 • bak buraya yazıyorsam sebebi var. almayın aldırmayın.

  leş gibi bir lastik daha 35000km 3 yılda kaymalar, kopmalar başladı. iki defa balon yaptı. ya benim seriyi yaparken lastiklerin malzemesini az attılar ya da başka bir durum.

  45000km yapar yapmaz değiştirmeyi ve yüzüne bile bakmamayı düşündüğüm lastik.

  zaten otomofil hayatım boyu lastiklerden yüzüm gülmedi. en iyisini almazsam sevsinler beni.
 • adı üzerinde "eko lastik". bu lastiklerin sürtünme katsayısı düşük olup, yol tutuş bakımından zaafları vardır. eğer hardcore yola tutunayım istiyorsanız mutlaka sportcontact, jant ölçünüz 16 ve altındaysa mecburen premiumcontacti tercih etmenizde fayda var.
 • (bkz: continental pişmanlıktır)

  kullandığım en vasat lastiklerin üreticisi olan continental'in bir diğer vasat lastiğidir. michelin, goodyear gibi kaliteli üreticiler varken, buna rağmen continental nasıl bu kadar popüler halen çözemiyorum.
 • benzer bir dayanıksızık durumu goodyear'ın eagle sport modelinde de geçerlidir.

  fiyat olarak normalde markanın sattığı diğer modellere göre oldukça ucuzdurlar dolasıyla malzeme de talep edilen fiyata göredir.
  (hatta çoğu kez ana markanın altında yer alan alt markalardan bile daha düşük performans sergilerler.)

  uzun lafın kısası, sırf markaya güvenip ucuz diye markanın her modeline güvenmeyin, sonuçta dört teker üzerinde gidiyor aracınız.

  ayrıca:
  (bkz: continental reklamında türkiye'nin silinmesi)