• başlığın uzun hali: "continental lastik reklamında türkiye'nin dünya haritasından özenle silinmesi" olacaktı ama karakter sınırına takıldı.

yapılan işe bakınca özenle yapılmış bir çalışma ile ülkemizin dünya haritasından silinmesi durumu. bireysel olarak bu firmaya boykot başlatıyorum. kaynak

link uçmuş yeni link (teşekkürler: mavi balina hem de minik): https://www.youtube.com/watch?v=x3ab6lnx-vk

edit: istek üzerine video linki eklendi.

edit2: continental firmasının resmi web sitesinden link verdim hala gerçek mi değil mi diye soran arkadaşlar var.

edit3: resmi web sitesinden video kaldırılmış.

edit4: @continuum adlı yazardan geldiği gibi aktarıyorum: "continental'in asya satış temsilcisi yakın arkadaşım. ondan gelen habere göre reklam hemen yayından kaldırılmış ve açıklama yapılacakmış. muhtemelen reklamı hazırlayan ekipteki bir salağın hatası yüzünden araştırıyoruz diyor."

edit5: firmadan özür açıklaması gelmiştir.
    "sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde continental otomotiv global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz.

videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. derin üzüntü içerisindeyiz. tüm kamuoyundan özür dileriz.

saygılarımızla"

şahsi eyyorlamam bu özrün sadece türkçe sosyal medya hesaplarında değil global sayfalarda yapılması gerektiği. site almanca. sen türkiye sınırları içerisinde özür dilesen ne olur ki. tüm dünya görmüş.
  • hata olduğunu düşündüğüm olay. çünkü renklendirme kısmından da anlayacağımız üzere uygulama ülkeleri sınırlarından bölmüş. yanlışlıkla silinme olabilir. yani unutma diyelim.

bakalım açıklama gelecektir.

edit: siz bu reklamcıları çok abartmışsınız arkadaşlar. bizzat kendim çalışıyorum gördüğüm hataları anlatsam inanamazsınız.

hata olduğunu düşünüyorum dedim, umarım öyledir yani yoksa daha fena
  • türkiye haritadan silinince, göller de ada olarak kalmış.

yanlışlıkla olduğunu düşündüğüm durumdur.
  • subliminal mubliminal mesajlarına koyayım affedersiniz.

gereken tepki ivedilikle konulmalıdır.

gerekirse medya, hükümet, muhalefet vs. gibi baskı gurupları da devreye sokulmalıdır.

hem bu ülkeden para kazanacaksın hem de böyle şerefi bozuk işlere göz yumacaksın !!

acilen türkiye'den defolup gitmeleri sağlanmalıdır.

umarım, resmi araçlar bu kanı bozuklardan bir şey satın almıyordur !

salaklıktır !
  • türkiye'nin bilerek ve kasten silindiğini düşündüğüm reklamdır.

görselde harita bayağı detaylı... yunan adaları bile var.

1 - reklam alman yapımı - birşeyler geliyor aklıma ama...
    2 - diyelim ki hata yaptılar. continental 53 ülkede faaliyeti bulunan bir şirket, koskoca haritada sadece türkiye'nin olmaması... yani başka ülkede bu hata neden olmamış?
  • benim şu güney doğumuzda urfa civarına koyduğu 3 tane ada dikkatimi çekti. subliminal bir şeyler var ama çözemedim henüz.
    meis adası da arada kaynamış.

edit: ada sandıklarım gap projesindeki barajlarmış. türkiye'yi deniz rengine boyamışlar galiba.
    bir de şu var : (bkz: almanya bizi kıskanıyor)
  • kanal istanbul gerçekleşince olacakları haber veren subliminal.
  • ülkeyi silip güneydoğuya 3 adacık koymuşlar sebebi neydiki. boykotçular lastikleri yakmaya başlamıştır.
  • bizim doğuda 3 tane ada gibi gözüken şeyler sanırım fırat nehri üzerindeki barajlar. eğer onlar baraj ise sanırım birisi türkiyeyi haritada bir renge boyamaya calışırken yanlışlıkla arka plandaki gri ile aynı renge boyadı ve barajlar ada gibi kaldı ortada. çok da kötü düşünmemek lazım.
hesabın var mı? giriş yap