• bir adet xelcuk inan içeren film. beklentinizi yüksek tutmadan izlemenizi tavsiye ederim. film beni ters köşe yapmadı, şaşırtıcı bir şekilde de bitmedi. 105 dakika izleyin bir şey kaybetmezsiniz.
  • daha önce yazıp yönettiği el cuerpo'yla dikkatleri üzerine çeken ispanyol yönetmenden yine muazzam bir film.
    el cuerpo'yu veya oriol paulo'nun senaryosunu yazdığı diğer filmi los ojos de julia'yı izlemiş olanların tahmin edeceği üzere temposunun bir an bile düşmediği, gerilimin ve merak unsurlarının filmin son dakikasına kadar korunduğu ve zekice kurgulanmış yapısıyla izlerken keyif veren ve tüm bunlar sayesinde bittikten sonra izleyiciyi bir süre daha ekrana bakmaya devam ettirecek etkileyicilikte bir film çıkmış ortaya.
    oyunculukların ve müziğin de filmin gerilimli yapısına yaptığı katkıyla birlikte, ispanyollara has gerilim filmlerini seven izleyicilerin keyif alacağı, son dönemlerin tatmin edici ispanyol filmlerinden.

ilgilenenler için bu filmin de olduğu,ülkelere göre film arşivi ve yorumlamalarını içeren şöyle bi'şeyim var;
    https://www.instagram.com/avrupasinemasi/
  • sonuna kadar sıkmadan kendini izlettiren, ispanyolların gerilim işini bildiğini bir kez daha kanıtlayan film.bunu seven bunları da sever (bkz: el cuerpo) (bkz: la cara oculta)
  • son zamanlarda seyrettiğim en güzel filmlerden biri. imdb notum 8.
  • epeydir izlediğim en sürükleyici flimlerden biriydi, kendisine puanım 9/10. iki cinayet, bir zina, bir zengin adam ve bir acılı aile. hanım koş, ispanyollar çok güzel bir film çekmiş.

--- spoiler ---

ben anlamadım acılı annenin avukat olduğunu, kadın tövbe bismillah maskesini çıkarmasa hala "aaa avukat teyze cidden çok iyiymiş, zaten son davasında da kariyerini lekelemek istemiyordu" diyordum. hani "bıktım bu zengin piçlerini savunmaktan yetti canıma imanıma" tribi sandım. ya sonuçta adam bmw'de mühendismiş, ne diye aşık atıyorsun, baştan cesetin yerini söyleseydin bu kadar sorun çıkmazdı adriancığım.
    --- spoiler ---
  • 'bir film izledim, mükemmeldi. gidip hakkında yorum yapayım da birkaç kişi daha bilgilensin' diye geldim, meğerse keşfi ve namı baya yayılmış.

izlemediyseniz izleyin lütfen.
  • gayet sikilmadan izlenebilir bir film. ispanyollar bu tarz gerilim, ters kose filmlerini iyi kotariyor.

---cok ciddi spoiler ---

baris arduc'un cocugu diri diri bogdugunu itiraf ettigi an; avukat kadinin annesi ya da cok yakin bir akrabasi (babaanne vs.) oldugu, vermis oldugu abartili tepkiden* hissedilebilen film.

--- spoiler ---
  • puanını hak eden kurguya sahip, tadında gerilim sever filmi.
  • sonunu bilseniz de sizi son dakikaya kadar şık görüntüler eşliğinde sürükleyen; başarılı ispanyol filmi. bir kez daha kurgunun ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

ayrıca mario casas pek hoş.
  • makyajın faydaları adamlar makyaj temalı film yapmış resmen.
hesabın var mı? giriş yap