şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bildiği dilleri öğreterek bilmediği dilleri öğrenen insanlar kulübü. şuradan ulaşabilirsiniz:

http://conversationexchange.com/
  • karşılıklı dil öğretme sitesidir.

üyeler birbirlerine kendi dillerini öğretiyorlar.

ben de üye oldum. türkçe öğrenmek isteyen birkaç kişiye yardım teklif ettim. kabul ettiler; ama niyeyse hep ingilizce konuşmak istiyorlar. tamam, ben de zaten ingilizcemi geliştirmek için girdim; ama hep ingilizce konuşursak senin türkçen nasıl gelişecek. bir iki türkçe konuşturmaya çalışıyorum "sadece başlangıç seviyesindeyim" diyor. o da iyiymiş. sen konuşmazsan zaten hep o seviyede kalırsın.
  • dil öğrenmek/öğretmek isteyen insanları birbirine ulaştırmayı amaçlamış bir site. bir köşesinde bağış yapmak isteyenler için eklenmiş 'buy us a beer' kısmı gülümsetir.
  • fena değil. türkiye'de yaşayan bir italyana denk geldim. resmen görüşelim diye yalvardı. oha dedim. burada master yapmış. fena değil türkçesi.
    yalnız şu kopardı beni:
    bu francesco... işte buna bir hayli güldüm. kimbilir belki o da bana gülmüştür. yok ben öyle komik italyanca cümle kurmam.
    yalnız iyiydi.
    türkçe öğrenen az ispanyol ve italyan olunca kısıtlı kalıyorum. ne yapayım bildiğim diller bunlar. portekizcem de iyi ama pek çıkmıyor türkçe öğrenen.