şükela:  tümü | bugün
 • nişantaşı city's alışveriş merkezinin en alt katında (otoparkların 6 kat stü yine de) yer alan kafe. le pain quotidien ve köşedeki pastane arasında bir havası olduğundan çabuk benimsenir, çabuk alışılır. muhteşem bir "magnolia" pudingi vardır, her öğlen o eski tadı bulmak için gidilir ama asla yeniden bulunamaz, zira artık kreması cıvık bisküvileri ıslak ve aromaları kötüdür. balkabaklısı ise bambaşka bir format çağrıştırsa da o hayal kırıklığına ilaç olabilecek kadar iyidir. servis personeli sipariş verdiğinize "manolya" derseniz anında "magnolia" diye düzeltir ama heyhat ve türkçe'de ne de ingilizce'de magnolia diye bir kelime yoktor. ya manolya, ya "megnoğliya" şeklinde telaffuz etmek gerekir, ama bunu açıklayıp durumu çözmeye enerjimiz yoktur, zaten 1 saat vaktimiz vardır...
 • muhakkak gidilesi cafe/bar/restaurant/bistro vs vs. city s nişantaşı gibi itici mekanda bulunduğundan kelli kendilerine hiç şans vermemişim özür diliyorum. ahşap masaları, kırmızı pötikare runner'ları ile dekorasyonu sevimli. tabii bir alışveriş merkezinde bulunması yüzünde insanda hafif bir göz kalabalığı oluyor. personeli inanılmaz sevimli. ve yavşak değil. menüsünde az ve öz çeşit var ve hepsi birbirinden lezzetli. özellikle cafe de paris soslu et cidden nefisti. tatlı olarak magnolia diye bir spesiyaliteleri var. prensipte ufalanmış bebe bisküvisi, pasta kreması ve meyve çikolata vs'den oluşuyor ancak küçümsememek lazım, gerçekten lezzetli. özellikle çikolatalı vişneli olanı harika. portakallı çikolatalı cheesecake de başarılıydı. fiyatları da ortama göre makul. en pahalı yemek yanılmıyorsam 24 ytl idi, magnolia da 8ytl. kesinlikle tavsiye ediyorum. bu arada mekanda sigara da içiliyor, meraklısına duyrulur. ancak havalandırma başarılı, koku almadık biz.
 • palladium alisveris merkezi nde de bir şubesi bulunan cafe. kavanoz içinde servis edilen pink lemonade nefis.
 • farkında olmadan 2 haftada bir uğradığım mekan olmuştur.
  muhtemelen midpoint, house cafe ve kitchenette'e dişli rakip olarak gelme potansiyelleri var.

  limonatası house cafe'ninkine yakın diyebiliriz, tek farkı kavanozda servis ediliyor oluşu.
  nedense tüm arkadaşlarım magnolia'sına bittiler ama ben çok etkilendim diyemem...

  aksa jeneratör'ün sahibininmiş. yakında etiler'dede açılacakmış.
  başarılı buldum. yolunuz düştüğünde gidilebilir.
 • etiler'de şamdan'ın yerine açılmış, suser'ların artı rep'lerinin de ektisiyle söylüyorum; gidilesi mekan.
 • bu akşam pek bir candan arkadaşımın ısrarla götürmesi sonucu tanıştığım nefis mekan.. hani sırf o mekan için city's'e gidilir o derece..

  ben baştan magnolia pudinglerini küçümsemiştim, "aman canım puding işte ne kadar farklı olabilir" dyerekten.. meğer cidden farklıymış bir kere ona puding demek hakaret! erimiş beyaz çikolata+muhallebi+pasta kreması gibi nefis birşey! üstünde çikolata sosu, mmmm yeme de yanında yat. ayrıca servisi çok hoş, küçük, beyaz porselenden kesme tahtaları üzerinde, kaşıklarla geliyor ve ye ye bitmiyor.. fiyatının sadece 8 tl olması ayrıca şaşırtıcı.. buzlu latteleri de gayet iyi, sütü kahvesi şekeri bir çok yerin aksine başarılı kıvamda tutturulmuş. dekorasyonu çok sevimli, hele o ortadaki kanepe, yayılmak ve sohbet etmek isteyenler için ev kıvamında.. personelinin ilgisi takdire şayan.

  sadece noodle'larını beğenmedim, ama zaten öyle bi yerde noodle yemek de bizim salaklığımız, güzelim tazecik sandviçler makarnalar etler duruken..

  ama en çok menülerini beğendim. hem özenli, hem yaratıcı, nefis eğlenceli bir menü... satın alma şansım olup olmadığını sorduğumda gözlerini kocaman açarak "satmak mı? yok satılmıyo onlar" diye şaşıran garson arkadaş da pek sevimliydi, güldürdü bizi, sonra kasada oturan bir başka arkadaş, isterse görsel olarak mailimize atabileceğini söyleyip beni pek sevindirdi. umarım sözlerinde dururlar.

  son söz, al sevdiceği, al kankayı, git ye iç konuş, takıl sohbet et eğlen, böyle de güzel mekan. müdavimi olunası, nişantaşı'na rağmen haftada en az bir kez gidilesi...
 • tiramisulu dondurması kesssinlikle denenmesi gereken yer. italya'da bile böyle başarılı bir tiramisulu dondurma bulamamış biri olarak söylüyorum, burdaki tatlıcıların gerçek tiramisuya çok gördükleri likörüyle, ıslak kek parçalarıyla, neffis bir dondurmaydı, öyle ki bir topu bile insanın iştahını doyurmaya yeter...
 • nispetiye caddesinde kıroların yeni mekan ihtiyacını karşılayan cafe-restoran.
 • magnolia puding adlı muzlu pudingleri new york city'de bulunan magnolia bakery'nin pek meşhur banana puding'ine bir saygı duruşudur, lezzetiyle de orjinaline yaklaşmayı başarmışlar, tebrik etmek lazım.
 • çikolatalı "magnolia" tatlısıyla her seferinde bizi bizden alan tükan.
  böyle incinin profiterolü gibi, değil gibi...

  bu arada,
  bundan 5 sene önce biri bana "bir çikolatalı tatlı yapılacak ve sen bunu inci'nin profiterolüyle kıyaslayacaksın" deseydi ağzının ortasına vururdum iki tane.
  ama olabiliyormuş.

  yapan ustayı tebrik etmek lazım, her seferinde bize parmaklarımızı yedirtiyor.