şükela:  tümü | bugün
 • nasıl cümleye dökeceğimi bilemediğimden, en son bu eğretilemeyi buldum. yani teşbih saçmalığını geçin ve olayın özüne odaklanın.

  bu aktivite; yurdumuzun bağrından çıkma, karaşın türklerin, çeşitli kuzey ülkelerinden görüp buraya entegre etmek suretiyle sahiciliğine bizleri inandırmaya çalıştığı bir "karizma" ithalatının sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.

  kimi dergilerde, kişilerde, markalarda, yazılarda ve sair yerlerde görmek mümkündür.

  bakmıyomuşum gibi çek kanka
  hiç leğende yıkanmamışım gibi içerik yaz kenks
  anamın karnından vaytçaklıtmokayla çıkmışım gibi sıtayling yap beybi

  şeklinde tezahürleri olan bu sendrom, allah sizi inandırsın; ömrümden ömür çaldı.

  indie (bağımsız diyince olmuyo çünkü. aşırı indi bi gurup) söz mü yazıcak mesela? derhal içindeki isyanı dışa vurmalı ama katiyen "avam gibi, leş leş türkçe" kokmamalı. hemen irdeleyelim:

  seni gördümm...
  hım hımmm
  vagonlar ızdırap
  ve bulutlar demir
  uvav vavv
  çünkü aşk dediğin
  geçen gün ikimizin
  kurduğu cümlelerin
  sokaktaki izdüşümlerinin
  siki tuttuğu yer bebeğimm
  uvav vavvv

  neyse uzatmıyorum. anladınız genel konsepti.

  şimdi dergiciliğe geçiyorum.

  bi kere aşırılar aşırısı beyaz türk olmayan kimseyi çalıştırmamak şart. lakin türkiye'de beyaz türk olmadığından, mecburen, kendini kuul gösterebilen, ağzında sakız varmış gibi konuşabilen, yan sanayi paçoz türklerden bulmak gerekiyor.

  bunun için soket çorapla dore terlik giyen, normcore'u cümle içinde kullanabilen kızlarımız, can simidi misali sektörün imdadına yetişmekteler çok şükür.

  instagram feed'inde şifremiz ananas. bir profilde ananas yoksa, o insanın cool olması müzakere konusu bile olamaz. ananas şart.

  bunun dışında siyah beyaz, sigara dumanı üflemeli ve uzaklara bakmalı pozlar da altın değerinde.

  kendini aşırı marjinal ilan eden bu kitle, sıradanlığın kitabını yazarken, kuul olmanın kriterlerini belirlediğini zannetmek yanılgısında zira bizim özentiliğimizin aptallığın sınırlarıyla yarışan limitleri, yazıktır ki, bu sonradan görme kuul'ların ekmeğine en/boy yağ sürmekte.

  kaybedenlerdensiniz.
  sıkıcısınız.
  ve ben bunu, henüz bu tespit cool olmadan önce söylediğime göre... hass! aşırı hipsterım şu anda.

  ı rock, you suck!
 • çoğu türk erkeğinin farkında olmadan içten içe başardığı durum.

  abimiz sanıyor ki verdiği cevaplarla cool oluyor kalbimizi fethediyor... itiraf ediyorum ki arkanızı döndüğünüz an utanmadan ana,avrat,sülale ne varsa ortaya karışık sövüyoruz.

  illa cool olunmaz doğulur mu diyelim ?

  bak abicim cool olmak istemsiz beliren karakteristik özellik bazen ne yaparsan yap olamadığın gibi bir şey yapmana gerek kalmadan da cool olabilirsin.

  cool olcam diye şekil şemal değiştirmeler, coolluk adına bazı dergilere kitaplara sarmalar, hareketler afralar tafralar malesef ki sizi cool yapmıyor. sonra neden sevgilim yok diye ortalıkta dolanıp "coolum ya ondandır caaaağnım" kafasına giriyorsunuz ama nah beyler cidden nah.