şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: olmuyor olamıyor)

sevgili sözlük ...rasyonu ya da her ne boksanız... beta site dediğiniz boka bu naneyi boşaltmak için insanların gireceğini falan düşünüyorsunuz sanırım...

(bkz: sike sürülecek akıl)

dünya üzerinde yeterince verimli tasarlanmış ve yeterince iyi kodlanmış her alternatif/yan proje kullanıcılarını kendiliğinden çeker zaten. sözlüğe verdiğim goo.gl bağlantılarından da gördüğüm üzere tıklayanların %10'u bile beta'dan gelmiyor. üstelik bu durum beta'ya bir kere bile girilse çerez temizliği yapmadan eski şık hale dönülememesine rağmen geçerli.

kısacası, yarrak gibi site kodlamışsınız; bi' de insanlara şark kurnazlığı numaralarla dayatmaya çalışıyorsunuz...
  • on emir şimdilerde gelseydi emirlerden birinin "zina yapmayacaksin" ya da "öldürmeyeceksin"in yerine "sokaga çöp dökmeyin" "buraya çöp döken eşektir" olacağına neredeyse eminim. çünkü bugün zina yapmaktan ya da öldürmekten daha çok çöp üretiyoruz. çöp insanliğin en büyük kozmik derdi. ben yerimde otururken mutfakta kendi kendine çöp birikiyor, incirler çürüyor, peynir sulaniyor.. yediğimizin yaninda yemediğimiz de çöp oluyor. yaşadiklarimiz bile çöp oluyor bir vakit sonra. çöp evlerin zamani geçti, çöp insanlar çağına adim attik.. unutmaya çalisiyoruz, olmuyor. akil, mutluluğa karşi hatirlama yoluyla direniyor. (immemorial hastanesi ne tarafta?) hepresyon diye de yeni bir hastalik çikmiş o yüzden. çağın salgini, çöple bulaşiyor. çöple kuşatildik. bizden çikan bize geri döner mi? denken, hı?
  • bünyede "hacı sen ne anlatıyon ya" etkisi yaratan hande yener şarkısı. bir de tripli tripli söylüyor, çok acıklı bir şeylerin derdinde onu anladık o tamam, ama neye bozulmuş bu kadar neye içerlemiş onu çözemedik.
  • bu şarkının klibinde, 40 kiloluk hande yener'in 30 kilo göğüslere sahip olduğunu anlıyoruz.
  • bir partinin ismi olmasını arzu ettiğim kelime. ancak açılım bulamadım bulan olursa ne güzel olur. ne biliyim, ç.... ö..... partisi vs gibi...
    siyasete hakikaten yaraşacak bir isim olacak çünkü bence.
  • hayatın artıklarıdır çöp. yaşlanmışları, hasta olup bozulmuş. çürümeye yüz tutmuşlarıdır. çöp geçmiş hayatın kalıntılarıdır.

sadece yemek artıkları veya çevredeki istenmeyen şeylerden ibaret değil yani. ki, onların bile geçmişte büyük sükseleri var. çöp: eski hayattır, gençliğin hatırasıdır. bitmeye yüz tutmuş hayatın son kalıntılarıdır.

tabii birde siyasilerin sürekli propaganda aleti yaptığı istanbul'un çöpleri var. o başka mevzu.
  • artık erişemediğimiz fasilitedir. tahminen meltem hanım o kadar sildiriyoruz, geri canlandırıyorlar mantığıyla çöp kutularımızı sildirdi, başka bir sebep bulamıyorum.
    (bkz: geri dönüşüm kutusunu boşaltmak)
    hem çıkan ses de efsane, benim de elimde oyuncak olan sözlüğüm olsa siler siler o sesi dinlerim.
  • bir yerde rastladığım ''çöpü çöpe at'', ''çöp bende kanka'' gibi yazılarla ve gülümseyen sarı kafalı ifadelerle desteklenen, çevreyi temiz tutma alışkanlığı kazanamamış bizler için utanç kaynağı olan uyarıları gördüğümde lan dedim -evet kendimle samimiyim lanlı lunlu muhabbetim var- bu çok aşağılayıcı bir şey.

zaten olması gereken bir şey için neden uyarılıyoruz. sonradan havalara bakmaktansa yerlere bakmayı akıl ettim. ağaç diplerine, yol kenarlarına atılmış çöpler, pet şişeler, teneke kutular vs. ki inanın hayat boyu gördüğüm çöp kutusundan daha çok çöp kutusu gördüm etrafta. dönüşüm için ayrı ***, normal çöpler için ayrı, pet şişeler için pet şişe şeklinde ayrı çöp kutusu. buna rağmen bazı şeyleri olduramıyoruz.

bu konu için kamu spotu da yapsan, resimli yazılı uyarı da koysan olmuyor bu iş.

keşke sihirli bir değnek olsa bir tarafımıza... ay pardon kafamıza diyecektim, hah sihirli bir değnek olsa kafamıza dokununca öğrensek ve uygulasak. ulan bu kadar basit bir şey için mucize beklememeli insan.

çöpü çöpe at!

okuma fişleri olurdu eskiden bana o günleri hatırlattı; ama bunu yaşımız ufakken, okumayı öğrenirken kullanırdık. eşek kadar olduktan sonra değil. eşek deyince eskişehir deki heykel için iki kelam edeyim. yav insanların tepkisi bile normal değil. hayvana hakaret diyen mi ararsın, oraya insan heykeli koymalıydı diyen mi ararsın.

neyse fişten devam kanka, ayşe yere çöp atma.
  • hayatın her anı, her dakikası bu kadar değerliyken, hiçbir anlama gelmeyen, insanı kötü etkileyen şeylerle meşgul olmak, insanı zamanla çöpe dönüştürebilir...
  • işe yaramaz insanların, hayatları boyunca ulaşamayacakları mertebelerde bulunan, ulaşamayacakları vasıflara sahip insanlara sarf ettiği söz. bu kelimeyi kullanan gördüğünüz an direk engelleyin. çevrenizde böyle birisi varsa, hayatınızdan çıkarın. insanları eleştirirken ortaya ne bilgilerini ne tecrübelerini ne de donanımlarını koyabilirler. açıklayıcı bir kaç tane argüman bile sunamazlar. sadece hızlı bir şekilde etiketler. nedenini açıklayabilecek kapasiteleri yoktur. utanç nesli adeta.