şükela:  tümü | bugün
  • ingilizce versiyonu trash
  • askeri bir havaalaninda odalardan birinin kapisinda yaziyormu$
    çöp (bkz: çok önemli personel) (bkz: vip)
  • kibrit sayma birimi. (bkz: ortalama 40 çöp)
  • armistead maupinin kent masallari adli eserinde, karakter tahlili yapmanin bir yolu olarak tasvir edilen sey. mesela copte bulunan mango kabuklarina dayanarak, kisinin yiyeceklerine dikkat ettigi ve cekirdegi atmamis oldugu icin bahcivanlikla ilgilendigi yorumu yapilir. o kotu kokuya dayanilabilirseniz, deneyin diycem ama diyemiyorum, gercekten fena kokuyor.
  • türk argosu sözlüğüne göre; zeker
  • inceden inceden gözümü miken sözlük parçası.bi doğru kalıba sokarsam canlandıracağım entry'lerimin durduğu yer..şimdi düşünuyorum bu en pasaklı yazarlar 7/24 güneş gözlüğüyle gezen kardeşlerimiz mi, orda duran o pırıldak noktaya nasıl dayanabiliyorlar acaba, bir fetiş mi..ya da saçmalıyorum mütemadiyen.
  • on emir şimdilerde gelseydi emirlerden birinin "zina yapmayacaksin" ya da "öldürmeyeceksin"in yerine "sokaga çöp dökmeyin" "buraya çöp döken eşektir" olacağına neredeyse eminim. çünkü bugün zina yapmaktan ya da öldürmekten daha çok çöp üretiyoruz. çöp insanliğin en büyük kozmik derdi. ben yerimde otururken mutfakta kendi kendine çöp birikiyor, incirler çürüyor, peynir sulaniyor.. yediğimizin yaninda yemediğimiz de çöp oluyor. yaşadiklarimiz bile çöp oluyor bir vakit sonra. çöp evlerin zamani geçti, çöp insanlar çağına adim attik.. unutmaya çalisiyoruz, olmuyor. akil, mutluluğa karşi hatirlama yoluyla direniyor. (immemorial hastanesi ne tarafta?) hepresyon diye de yeni bir hastalik çikmiş o yüzden. çağın salgini, çöple bulaşiyor. çöple kuşatildik. bizden çikan bize geri döner mi? denken, hı?
  • ekşi sözlük camiasında enrty mezarlığına verilen ad. bak daha yeni bir enrty mi toprağa verdim. *

ne dedim ben ?