şükela:  tümü | bugün
 • yönetmen jon watts'ın yeni spider-man filmini devralmasını sağlamış filmdir. başrolde kevin bacon'ı görüyoruz ama aslında onun başrol olduğunu söylemek zor. zira filmin merkezinde iki haylaz velet var ve bu iki karakteri oynayan iki oyuncu da bacon'dan daha fazla görünüyorlar. bu arada kadroda shea whingham'ın da olduğunu belirtmek gerek. az karakterli, genelde yolları mesken tutmuş, ortalama bir gerilim filmi. sundance'de gösterilince epey beğenilmişti. ben beğenemedim. film, iki haylazın bir polis arabasını çalmalarından sonra başlarının belaya girmesini konu alıyor. şerif çalınan arabasını bulmaya çalışır, olaylar gelişir.

  spoiler

  benim görebildiğim sorunları şunlar: bacon'ın canlandırdığı şerif'in iyi yazıldığını düşünmüyorum. film sona erince onunla ilgili soruların yanıtlanmadığını görüyoruz. tabii bir filmin bütün soruları cevaplandırması gerektiğini düşünmüyorsanız bu, sorun yaratmayacaktır. şerif'in bagajına tıktığı üç adamla ne gibi bir ilişkisinin olduğunu, o üç adamın kimler olduğunu, şerif'in bunları neden öldürdüğünü, uyuşturucu taciri olup olmadığını öğrenemiyoruz. ya da iki küçük çocuğun evlerinden neden kaçtıklarını da söylemiyor. sanırım watts geçmişi pek önemsememiş ve sadece "şu an"la ilgilenmiş. bacon, şerif'in kirlenmişliğini iyi yansıtıyor. kağıt üstünde karakter pek iyi yazılmamış olsa da oyunculuğuyla bu eksiklerin üstünü bir nebze olsun örtebiliyor. öte yandan iki veledin daha iyi yazıldıklarını görüyoruz. kızmakla kızmamak arasında gidip geliyoruz haylazlıklarını izlerken.

  filmin gerilimli tarafının en azından bana sirayet etmediğini söyleyebilirim. kağıt üstünde gerilimli gözüken sahneleri izlerken gerildiğimi söyleyemem. bence bu açıdan da sorunları var filmin. özetle, watts kariyerine ortalama bir filmle başlamış bence. yeni filminin spider-man olduğunu düşünürsek bir süre (marc webb gibi) dandik gişe filmleriyle kariyerine devam edecek gibi görünüyor.

  spoiler
 • biraz önce izledim, ehh bence haftasonu kıçı devirip yatırırken pornodan başka ne izlesakla diyen tayfa tarafından izlenebilir bir film. mükemmel bir şey beklemeyin, ama bu ne boktan filmdir diye de düşünmeyin, çünkü sonuna kadar merak unsurunu hep diri tutmuşlar, bu da sizi filme bağlıyor, hep sonunda ne bok olacak diye düşünüyorsunuz.
 • ımdb rating: 6.7
  rottentomatoes: 79%

  (bkz: malum ortamlar)
 • cohen kardeşler tarzı bir anlatımı olan film.
  ben sevdim.
  evet geçmişle ilgilenmiyor film. gerek de yok. polis nelere bulaşmış çocuklar neden kaçmış (ki bir sahnede aslında ipucu veriyor çocukların aileleriyle ilişkilerini) bunlar önemli degil bu film için.

  spoiler....

  arabanın anahtarını içeride bırakmasıyla başlayan ve hayatların sonsuza dek değişmesiyle biten bir filmden bahsediyoruz.
  o anahtar neden içeride unutuldu orası en zayıf halka işte.

  spoiler....
 • başlangıçta bi ara yok bitiremeyeceğim sanırım diye düşünürken ara vermeden kendini izlettirmeyi başardı. aslında filmin başarılı bir hikayesi var. fakat bu hikayeyi bizlere anlatmak isteyen arkadaşların ya acele bir işleri varmış veya çok daha büyük bir hikayeleri olduğu için bu hikayeyi hızlı bir biçimde özen göstermeden anlatmak istemişler. bu özensizliğe rağmen yine de beğendim. on puan üzerinden bir not vermem gerekirse altı buçuktan yedi verirdim.
 • neden oldugunu anlayamamakla beraber cok begendigim bir film.

  --- spoiler ---

  kevin bacon'un ekranda ilk gorundugu sahnede gozlerinden kokain icmis oldugu anlasiliyordu. o bira icen bir adamin bakisi degildi. sen nerden biliyon lan!? diye sormayin da; adamin ne kadar guzel rol yaptigina bakin.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  çocukları çok beğendim, güzel oynamışlar. kendilerine biçilen rol de çok iyi bir gözlem sonucu belli ki, zira verdikleri tüm tepkiler, her hareketleri yaşlarına uygun yazılmış. alışmışız büyümüş de küçülmüş çocuk karakterlere, bu veletler ilaç gibi geldi.

  film özensizce çekilmiş, planlar arası geçişlerde havanın bir bulutlu bir güneşli görünmesi seyir zevkini baltalıyor.
  --- spoiler ---
 • cop car, uçmalı kaçmalı aksiyon filmlerinden veyahut sürüsüne bereket süper kahraman filmlerinden bir nebze olsun kaçmak isteyenler için çekilmiş emniyet şeridi gibi bir film.

  hollywood'un bu tarz ''bağımsız yapımlar'' projelerini desteklemekteyim. hep aynı bilindik senaryolar dışında aslında hiçbir şey anlatmayan bu tarz filmlerinin çoğalmasını diliyorum fakat bu filmde tıpkı diğerleri gibi damağımda eksik bir tat bıraktı. olayın neden, niçin ve nasılını sorgulamayıp uçsuz bucaksız arazilerde son derece manasız kelimeler söyleterek tıpkı o uçsuz bucaksız araziler gibi filmde uçsuz bucaksız manasız yollarda manasız manasız yürüttü bizi. filmin giriş, gelişme ve sonucu tıpkı film gibi kasvetli başladı ve kasvetli bitti. dedim ya bu film aslında hiçbir şey anlatmayan film.

  --- spoiler ---

  film iyi güzel gidiyordu ama ağzımda tat bırakmadı dememin sebebi galiba filmin sonu oldu. son sahnelerde herkes ölseydi filme bir nebze şaşırtıcı sonuyla iyi bir film diyebilirdim ama bu haliyle olmamış. ne güzel çocuğun birini bile camdan seken kurşunla vurdurmuşsun, zifiri karanlıkta giden arabaya 90 km. hızla takla attırıp uzun saçlı çocuğunda ölmesini bekledim ama olmadı, kısmet değilmiş.

  --- spoiler ---
 • sonuna kadar esrarengiz havasından ödün vermeyen başarılı bir gerilim-macera filmi olmuş. küçük çocuklara acıdım açıkçası. sarışın velet aynı benim yeğenime benziyor. çok güzel rol yapmış keratalar ama benim anlayamadığım silahlı sahnelerde filan bu yaşta çocuklara nasıl rol yaptırmışlar? çocuklarda travmaya sebep olmadı mı acaba dedim kendi kendime. filmi izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "polis arabası", 2015 abd yapımı suç-gerilim filmi. jon watts tarafından yönetilen filmin senaryosu watts ve christopher ford tarafından yazılmıştır. filmin başrollerinde kevin bacon, shea whigham, camryn manheim, james freedson-jackson ve hays wellford yer almışlardır. filmin tema müziklerinde ise phil mossman imzası vardır. 88 dakikalık film gişede çuvallasa da, çeşitli sinema festivallerinde ödüller ve adaylıklar kazanmıştır. bence biraz durağan bir film olmasına karşın, silahlı çatışma sahneleri oldukça ilginçtir. son olarak, filmin imdb.com puanı 6,3/10'dur.

  konusu
  10 yaşlarındaki iki çocuk, terk edilmiş bir polis arabası bulurlar. onunla gezintiye çıktıklarında her an kendilerini öldürebilecekleri düşünülebilir; ancak işleri küçük kasaba şerifinin (kevin bacon) kayıp arabasının peşine düşmesiyle daha da kötüleşecektir.

  imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt3813310/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/cop_car_(film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=p0abwuhbjrg

  --- spoiler ---