şükela:  tümü | bugün
  • tırım tırım ilerler bu, trafikte arkasına takılmak istanbulda araba kullanan herkesin kabusudur, her saatte ortaya çıkabilir, gerektiğinde cop toplamaya gelmez ama bir sekilde yolda vırt diye çıkıverir aralardan onunuze.
  • gorevi geregi geceyarisindan sonra sokaklari dolasan ve gece az biraz sessizlik isteyen insanlarin korkulu ruyasi
  • dalga sokak'a her gece saat 00:30 da kulan siken bogurtulu sesler cikararak gelen canavarvari bi arac
  • sabahlari cok erken geldigi icin hergun copleri caddeye kadar tasimama neden olan arac
  • tum yolu kapayabilen, herkesin saygi duyup sesini cikarmadigi saygin belediye araci. 5 tane biyikli iri kiyim copcu amcanin bu isle bir alakasi var mi bilemiyorum..
  • gürül gürül çağlayan o olmayan nehiri istanbul'un, hey hayallerimizi temizliğe sürükleyen "roar", sen çok yaşa!
  • biga bandırma arası otobanda saatte 120 km ile yardırıp, binek arabası sollayan cinsleri de varmış bunların ben bugün bunu gördüm.
  • catdogdaki köpüşün vazgeçemediği tutkusu.
  • sabahin erken saatlerinde ya da gece herhangi bir saatte herhangi bir dar sokakta kar$iniza ciktiginda ilk tepkiniz "hasssiktir ziki tuttuk. ama karde$im olmaz ki boyle bu saatte cop toplanmaz ki!" olabilir. yaninizda ukala bir arkada$iniz varsa "hangi saatte toplasinlar hoca?" sorusunu sorar. ne billim gece geç saatte toplasinlar dersiniz. yine ayni ukala arkada$inizla ba$ka bir gece gec saatte ba$ka bir sokakta kar$ila$tiginiz cop kamyonuna ayni tepkiyi verirsiniz ve o ukala ayni soruyu sordugunda, ne biliim, sabah erken saatte toplasinlar dersiniz. bu kez sabah erken saatte i$e giderken kar$ila$irsiniz cop kamyonuyla, ne biliim oglen saatinde toplasin dersiniz.
    kisacasi sizin saatlerinizle cop kamyonunun saatleri hic uymaz birbirlerine.
  • bir çocuğun, bu aracın çıkardığı seslere, arkasındaki hidrolik kapağı kontrol eden düğmelere ve kollara, o hayvan gibi çöp konteynırlarını tüy misali kaldırıp indirmesine, hayran olmaması mümkün değildir. bir güç sembolüdür çöp kamyonu. büyüyünce çöp kamyonu olmak ister çocuk..