şükela:  tümü | bugün
  • çöp kutusunun içinden çıkmayan kediler aç kalmasın diye yapılan empatik davranış. mama dökeni bile gördüm. bir kaba mama koysanız da onlar o çöp kutusunun içinden çıkmayacakları için en doğrusu yemek artıklarını poşet içinde çöpe dökmek olabilir.

editiniz efendim : şaka falan yapmıyorum. yemeği çöpe dökmemesi için uyardığım birkaç kişiden bu yönde yanıt aldım. mama koyanı bile gördüm. onlar kokusundan bulur yermiş.
  • oturdugumuz evin arka ve on bahcesi vardir, soylemesi ayip biraz luks gibi bisi, villa gibi bisi. neyse, annem ekmek kiriklarini arka bahceye doker balkondan, bunun nedeni, topraktaki bocekler de canli, onlarda yiyecek bisi ararlar diye dokuyormus. gercek hayvanseverlik bu.
  • yemediğim yumurta sarılarını çöpün yanına koyuyorum ben.
    düşünsene kedisin, kahvaltı arıyorsun ve 30 tane top top yumurta sarısı karşında. çıldırırsın oğlum.
  • sahiden de sikimsonik bir davranışmış. kediye, sana balık vermiyorum balık tutmayı öğretiyorum mesajını mı vermek istiyorlarmış! koyarsın ne vereceksen bir poşede gidersin kendisine takdim edersin. onlar da mümkün olduğunca sağlıklı beslenmiş olur. ben şahsen öyle yapıyorum!!!
  • proteinli şeyler koyulursa işe yarayan çözüm. balık, et, tavuk gibi. tutup da makarna dökmeyin.