şükela:  tümü | bugün soru sor
 • analitik düşündüğünüz anda, an itibariyle çok daha karlı olduğunu fark edebileceğiniz olgudur.

  bildiğiniz gibi market poşetleri artık 25 kuruştur. eskiden bedava olan poşetler artık parayla satılmaktadır. geçenlerde çöp poşeti almaya gittim, bu poşet fiyatları çıkmadan önce 10 tanesi 1.5 lira falan olan poşetler, artık 3-3.5 lira değerinde. hatta sağlam markaların fiyatları 5 lira bandına dayanmış durumda. poşetler paralı olmadan ve dolar kuru artmadan önce 10 tanesi 50 kuruş olan ve içine ne koyarsan koy her türlü yırtılan ucuz çöp poşetleri de an itibariyle 10 tanesi 1.75 lira civarındadır. ki bunları alan bin pişman oluyor, incecikler.

  bizim burada bir marketler zinciri var. adı akbal. poşetleri gerçekten çok sağlam ve sert. deliği meliği de olmuyor. alıyorum oradan 10 tane poşet, herkes şaşkın. çöp poşeti olarak kullanıyorum. tanesi 25 kuruşa geliyor.

  pahalı olandan alsam tanesi 35 ile 50 kuruş arasında değişiyor.

  ucuz olanlar 17.5 kuruş gibi görünse de, sürekli yırtıldıkları için 2. bir poşet kullanmak zorunluluğu doğuyor. onlar da 35 kuruşa gelmiş oluyor.

  kısacası her türlü market poşetleri daha mantıklı diye düşünüyorum. tek sıkıntımız, sağlam olanlarını bulabilmek ve keşfedebilmek. fırsatçı çöp poşeti üreticileri de ağlasınlar dursunlar.
 • öğrencilik döneminde poşet bedavaydı ve çöp poşeti almazdık. oldukça da mantıklıydı. gerçi şimdi de mantıklı, çöp poşeti 10 tl olur mu lan!
 • yanlış bilgi. koroplast küçük boy çöp torbası 30 adedi 4 tl.

  https://www.sanalmarket.com.tr/…basi-30lu-p-1dc134e
  https://www.hepsiburada.com/…0-cm-pm-zysulkoro47156

  boyut olarak market poşeti boyutlarında. 40x50 cm. marketten 30 tane poşet alırsan 7,5 tl yapar. neredeyse iki katı oluyor fiyat.
 • rusya'da yaptigim olay. keza market poseti daha ucuza geliyor. gerci ben usengeclikten el mahkum aliyorum her seferinde ama daha ucuz.
 • küçük boy çöp poşetiyle evde kullanılan poşeti bilmeyenleri göstermiş başlık olmuştur. sanırım evine hiç çöp poşeti almamış, ya ailesiyle yaşayan ya da ağır fakir olduğu için zamanında yaptığı market poşeti stokları bitmemişlerin yorum kastığıdır.

  orta boy poşet bile, ortalama bir çöp kovasına olmamaktadır. bahsedilen poşetlerin büyük veya battal olması beklenmektedir. ortalama fiyatlar bunlarla çıkarılmıştır.

  küçük boylar= bone kafana takar gezersin.