• analitik düşündüğünüz anda, an itibariyle çok daha karlı olduğunu fark edebileceğiniz olgudur.

bildiğiniz gibi market poşetleri artık 25 kuruştur. eskiden bedava olan poşetler artık parayla satılmaktadır. geçenlerde çöp poşeti almaya gittim, bu poşet fiyatları çıkmadan önce 10 tanesi 1.5 lira falan olan poşetler, artık 3-3.5 lira değerinde. hatta sağlam markaların fiyatları 5 lira bandına dayanmış durumda. poşetler paralı olmadan ve dolar kuru artmadan önce 10 tanesi 50 kuruş olan ve içine ne koyarsan koy her türlü yırtılan ucuz çöp poşetleri de an itibariyle 10 tanesi 1.75 lira civarındadır. ki bunları alan bin pişman oluyor, incecikler.

bizim burada bir marketler zinciri var. adı akbal. poşetleri gerçekten çok sağlam ve sert. deliği meliği de olmuyor. alıyorum oradan 10 tane poşet, herkes şaşkın. çöp poşeti olarak kullanıyorum. tanesi 25 kuruşa geliyor.

pahalı olandan alsam tanesi 35 ile 50 kuruş arasında değişiyor.

ucuz olanlar 17.5 kuruş gibi görünse de, sürekli yırtıldıkları için 2. bir poşet kullanmak zorunluluğu doğuyor. onlar da 35 kuruşa gelmiş oluyor.

kısacası her türlü market poşetleri daha mantıklı diye düşünüyorum. tek sıkıntımız, sağlam olanlarını bulabilmek ve keşfedebilmek. fırsatçı çöp poşeti üreticileri de ağlasınlar dursunlar.
  • artık en uygun fiyatlı marketlerde bile 20li çöp poşetleri 10 - 15 tl bandında. markete giderek 0.25kr dan poşet satın almak daha mantıklı hale geldi
  • çöp poşeti aşırı gereksiz buluyorum. gerçekten millet neden alıyor onu da anlamıyorum çöp poşeti yani ona da para vermeyin arkadaşlar. pazarda hala poşet bedava onları kullanıyorum sağlam değil diyorsanız iki tane kullanın ama ona da para vermeyin.
  • rusya'da yaptigim olay. keza market poseti daha ucuza geliyor. gerci ben usengeclikten el mahkum aliyorum her seferinde ama daha ucuz.
  • daha yeni migrostan aldım. 30lu, 7.5 lira mı neydi. büzgülü, portakal kokulu, derli toplu.

siz poşet almaya devam.
  • yanlış bilgi. koroplast küçük boy çöp torbası 30 adedi 4 tl.

https://www.sanalmarket.com.tr/…basi-30lu-p-1dc134e
    https://www.hepsiburada.com/…0-cm-pm-zysulkoro47156

boyut olarak market poşeti boyutlarında. 40x50 cm. marketten 30 tane poşet alırsan 7,5 tl yapar. neredeyse iki katı oluyor fiyat.
  • küçük boy çöp poşetiyle evde kullanılan poşeti bilmeyenleri göstermiş başlık olmuştur. sanırım evine hiç çöp poşeti almamış, ya ailesiyle yaşayan ya da ağır fakir olduğu için zamanında yaptığı market poşeti stokları bitmemişlerin yorum kastığıdır.

orta boy poşet bile, ortalama bir çöp kovasına olmamaktadır. bahsedilen poşetlerin büyük veya battal olması beklenmektedir. ortalama fiyatlar bunlarla çıkarılmıştır.

küçük boylar= bone kafana takar gezersin.
  • öğrencilik döneminde poşet bedavaydı ve çöp poşeti almazdık. oldukça da mantıklıydı. gerçi şimdi de mantıklı, çöp poşeti 10 tl olur mu lan!
  • hiç ama hiç tasvip etmediğim davranışlardan biridir. sıvı sızdırmaz çöp poşetlerin aldığım ve delinip çöp kutusunu batırmasın diye o kadar uğraşmama rağmen hala bir kaç günde bazen sızdırdığı sıvılarla leş haline geliyorsa o çöp kutusu, market poşeti gibi eve getirene kadar bile delinmesi işten olmayan poşeti nasıl oluyor da çöp poşeti niyetine kullanıyorsunuz anlayamıyorum.
    ha bir de zaten kendileri de ücretlendirildikleri için artık normal çöp poşeti kullanmaya başlayacaklarını düşünüyorum. daha pahalıya gelecektir aksi taktirde.
hesabın var mı? giriş yap