şükela:  tümü | bugün
 • dersten 2 dakika da olsa kaytarmak ve arkadaşlarla geyik yapmanın en bi keyifli yollarından biri, uzun sürmesi halinde örtmenin "hadi bakiim sizde yerlerinize artık" uyarısıyla son bulan durum.
 • genellikle ilkokulda ve nadirende ortaokulda(bkz: oha) yapilan eylem. en buyuk zevki ise cop kutusunun basina gecip sinifa bakmak ve "siz orda dersi dinleyin biz bura egleniyoruz" dercesine pis pis siritmaktir. (bkz: cocuk iste)
 • hapishane avlusunda volta atarken, diğer suçlularla kaçış planını paylaşmaya benzer.
 • minik tefeklerin birbirlerine bakmamak ve gülmemek için kendilerini zor tutarak gerçekleştirdikleri, kalemin yarısının boşa gitmesi ile son bulan ve şizoid karekterlere sosyalleşme yolunda çok iyi geldiği rivayet edilen eylem * *
 • bunun bir de kızlar için örtü katlama alternatifi vardır ki kalem açmaktan çook daha uzun sürmesinden mütevellit milletin birbirini ezmesiyle sonuçlanmıştır çoğunlukla. küme sisteminde masalara altı lastikli, evde yemek yiyormuşuz hissi veren bu manasız örtüler serilirdi ve öğlencilerin akşam bunları katlayıp kaldırmaları gerekirdi. işte bu anda dersten kaçmak isteyen nice kızlarımız kendini örtü katlama sanatına adamak istercesine kah kavgaya tutuşmuş kah sırayla yapmak hususunda anlaşmaya varmak suretiyle bu anlamsız aktiviteye katılmıştır. çöp tenekesi başında kalem açmaktan farklı olarak bütün sınıfın gözleri üstünüzde olduğundan büyük bir ciddiyet içinde, sanki hayatın amacı örtü katlamakmışçasına faaliyette bulunulur ki 'vayy be ne şahane bir katlayış, ne muhteşem hareketler' denilsin. vardı yani böyle saçma bişi, örtü katlamak. neticede toplu kalem açmak daha bir eğlenceli, daha bir manasızdır, geyiklere gebedir. bir de en gereksizinden facebook grubudur, anlaşılan herkesin ilkokuldan aklında kalan en favori aktivitedir.
 • (bkz: toplu kalem)
 • teneffüs zilini beklerken vakit geçirmek için yurdum gençliğinin uyguladığı eylemdir, aslında herkes farkındadır, kalem açmak bahane vakit geçirmek şahanedir, üstüne bir de köşe başı geğikleri oldu mu tadından yenmez.
 • facebook sayesinde insanların aklına gelen bir çocukluk törenidir.
  herşey, bir öğrencinin kaleminin ucunun kırılması / küçülmesi ile başlar. öğrenci, kalemi ile çöp tenekesine yönelir ve işleme başlar ancak o da nesi, kalemin ucu kalemtraşa sıkışmıştır. üstelik ders de kabak tadı vermiştir, zile de çok vardır. yani bu lokasyonu kısa sürede terketmek mümkün olmayacaktır. lojistik destek gerekmektedir. şu durumda derste canı sıkılanlar çöp tenekesinin başında öğretmene çaktırmadan birer ikişer konuşlanarak kalemlerini açmaya başlarlar. hatta kalemlere bile bakmadan otomatik olarak hırç trıç seslerle traş işlemi devam etmekte ve bir yandan alemin en büyük geyikleri çevrilmektedir.
  öğretmenin bu karambolü farketmesi ve sabrının taşması sonucu bu event, "oturun yerlerinize!" müdahalesi ile son bulur.