şükela:  tümü | bugün
 • eğer çöp teneklerini karıştırıp çöpleri eve toplama aşamasına gelinmişse şizofreni belirtilerinden biri olarak kabul edilecektir bu alışkanlık. toplayıcılık şizofreni ve demans'ın önemli belirtilerindendir.
 • 27 ayrı ülke polisinin belimde kırmaya çalıştığı copları aşırmak suretiyle oluşturduğum koleksiyonla türkiye'de (hatta kim bilir belki de dünyada) öncülüğünü elimde bulundurduğuma inandığım aktivite.. (önermiyorum kimseye.. sırf yeni cop katayım koleksiyonuma diye honolulu'da polisi delirtene kadar akla karayı seçtim..)
 • okula geç kalmış öğrencilere verilen cezadır.en sabit en bilineni hemde.oysa ki toplumsal sorumlulukta bunu gerektirmektedir...ee bu durumda toplumsal sorumlulukların her biri bir ceza mıdır,onu çözemedim ben!
 • askerliğin, özellikle acemiliğin büyük bir kısmını kaplayan eylem.
 • cevrelerine duyarli olan insanlarin yaptığıdır...

  sıklıkla yoğurtçu parkında, arada adalarda, fb maçları sonrasi stadın etrafinda, bir kez erikli plajinda gerçekleştirdiğim eylemleri bu sefer, bugun biraz daha yayacağım..

  şöyle ki;
  bugün zuhtupasa mah.'deki evimin bahcesindeki çöpleri sabahleyin acelem olmasına rağmen topladım... en azından bir kısmını.

  bu akşam ise, 18.30-19.00 gibi moda sahili ve yoğurtçu parkı'nda elimde mavi bir poşetle ayni işi icra edeceğim.

  `gönüllü olarak çevreye olan duyarlılığı arttırmak adına` hep yaptım bunu ve yapmaya da devam edeceğim. öğrencilerime de derslerde anlattığım her daim bu, anlatmaktan da bikmayacagim : "çevreye, hayvanlara duyarli olun" !

  bana yardima gelmek isteyenler buradan yazabilir..