şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kemal sunalli çöpcüler krali filminde erdal özyagcilarin babasi ihsan yüceye kemal sunal hakkinda dedigi sey.. hakket o donem sendikayla mendikayla copculer sahane para almislardir.. aldık.. arkadaslar da aldi.. copculukten geliyorum. kolay mı bu noktada bulunmak..

  şimdi bunlar elestiriliyor.. cok para aldilar ettiler deniyor.. türlü olaylar oldu aldiklari parayi mindar ettiler deniyor..

  olaylarin asli 1971 senesinde corum ilinde bir provakasyon sonucu "aleviler leblebi yiorlar ve yiyemediklerini yerlere atiyor copculer de bunlara "bravo kirletin kirletin" diye tempo tutuyorlar" soylemi corum sokaklarinda yankilanmisti. donemin basbakani nihat erim dahi provakasyonlara kapilmis "bu copculere biri haddini bildirmeli" demistir.. sonra kara çöp katliami olarak anilacak polis ve ordu despotizimi ile copculer corumda sindirilmis ben ve dava arkadasim abdi sahapoglu ve bir kac arkadasimiz daha yakalanarak sinop ceza evinde türlü işkencelere maruz kaldik.. peki sindirildik mi? hayir.. peki halk mazlum oldugumuz gördü mü? evet.. corum ilinde kahramanliklarimiz yankilandi mi ? evet..

  işte corumun hikayesi budur.. neden corum diyenlere ben kan ile yazilmis bir tarih işkence ile belgelenmiş bir soylem birakirim..

  mahmut haseki olayi ise tamamen kamu oyunu yaniltma ve sendikayi yipratmanin neticesidir. bu mahmut haseki denen kişi ne bizim amerikan çöp konteynirlarini yakma girisimlerimizde yer almis ne de "amerikan çöpleri defol" mitingimizde bulunmustur. tamamen devletin destegi ile sendikanin içine siyrilmis "herkese son model çöp arabalari" gibi devlet destekli vaadler ile kooperatifin basina gelmistir.

  efendiler eger tarihi incelemek istiyorsaniz 1973 petrol krizinden sonra kac 3. dünya ülkesinde darbe olduguna bakin? kacinda grevler ciktigina sendikalar ciktigina bakin.. ben söyleyeyim yüzde 90 inda darbe olmus geri kalaninda amerikan güdümlü yonetimler basa gecmistir.

  copculerin, copculerimizin bugun sendikalarini gücsüzlügü veyahut sendikalarinin devletle el ele bulunmasi cagimizin neu kapitalist düzenin bir ürünüdür. gecmis güzel günler unutulmus daha güzel yarinlar için calisan insanlar "global bir firtinaya karsi durmak salakliktir" dedikleri için doneklikle atfedilir olmuslardir.

  sorarim size ne yapabilirdik? ne yapabiliriz. ingilterede dahi komur madenleri margaret thatcher in demir yumrugu altinda titrerken biz idama mi yürümeliydik? o zaman mi dönek olmayacaktik?
 • bahsedilen barbut oyununda zarlar hilelidir.. hileli zarlar için ferdi tayfurun "huzurum kalmadi 3" filmine göz gezdirilebilir.. o filmde de belirtildigi üzere zarlar manyetizma numarasi ile ayarlanmaktadir.. saolsun ama, ferdi abi zar oyununu çözdü aldi özlük haklarimizi, sendikal şeyleri.. ama sonra dolmuşta unuttugunu soyluyor.. palavrami bilemiyorum tabi.. şakaysa hiç komik degil, ciddiyse üzücü..
 • işte o sahne!

  tam diyaloğu yazıyorum belki çöpçüler kralı'nın her sahnesine deli gibi gülen başka biri bulur da hafiften sırıtır! çünkü çöpçüler kralı şu ülkedeki en komik ilk 3'teki filmdir, o kadan!

  anne: amaan hayırlısıylan şu kızı baş göz edeydik.
  baba: karar veremez ki bu salak maymun iştahlı!
  büyük abi: istiyorsa ver bu kızı o çöpçüğe baba, orospu olacak yoksa. bizi katil etme!
  ortanca abi: nasıl olsa o da bir belediyeci maaşlı bi memur!
  baba: kaç para geçer eline?
  en küçük abi: muazzam para alıyor bunlar baba, çöpçü deyip geçme!
 • devamında annenin; ona bırakma bey, ne anlar deli bok! repliğiyle yardırdığı sahnedir.
 • şu sahneyi es geçmemek lazım olan kimilerinde gerçekten gerçek olan durum.
 • "istiyosa ver bu kızı o çöpçüye baba, orospu olacak yoksa. bizi katil etme!"
  repliğinin geçtiği çöpçüler kralı filminde geçen başka bir repliktir.