şükela:  tümü | bugün
 • kopenhag'in merkezinde bulunan ve tas hatunlarin bulundugu bir okul. mba yapmak isteyenler denemelidir.
 • kopenhagda bulunan* işletme okulu. danca'nın zorlu olmadığı (ama elbette danca okursanız size 10-11 farklı bölüm olanağı sunmaktadır) , bir çok bölümün ingilizce olduğu, aynı zamanda çince japonca almanca derslerinde bulunduğu okuldur kendileri. 10 bin öğrencisi vardır, her sene onda bir oranında yabancı öğrenci almaya çalışırlar, "çeşitlilik bizim işimiz"* gibi bir mottoları vardır. free mover olarak başvurup avrupanın herhangi bi yerinden gelmek gayet kolaydır, türkiyeden ise sabancı ve bilkent üniversitesi yardımı ile bu universiteye erasmus yılı için gidilebilir. free mover olarak türk öğrencilerde vardır, bu seneye kadar bedava olduğundan süpermiş ama bundan sonra okul paralı olacağından free* falan değil. zaten free mover bile olsanız kopenhag'ın dünyanın en pahalı başkentlerinden birisi olduğu gerçeğini unutmadan gelmeniz tavsiye edilir.
 • perşembe geceleri nexus adında bir club hanile gelen okul
 • bir kisminin mimari odullere sahip oldugu soylenen ve frederiksberg bolgesinde konumlanmis 5 ana binaya sahiptir. birbirine en uzak iki binasi bisikletle yaklasik 10 dakika mesafede olmakla birlikte ozellikle sinavlar icin sehrin daha uzak noktalarina yollanmak gerekebilir. merkez kutuphanesi ic mimari acisindan etkileyici, temel olarak "business" odakli oldugundan gorece kucuktur. bircok veritabani ogrencilerin erisimine aciktir. degisim ogrencileri cok buyuk oranda okulun onerdigi ozel yurtlari tercih etmektedir. kathrine kollegiet hareketliligi, porcelaenshaven ise okul binalarina yakinligi ve daha yeni olmasi acisindan tavsiye edilebilir. fiyatlar kiyaslandiginda iki uc kisi ev kiralamak daha mantikli gorunebilir fakat uygun ev bulmak (bkz: kopenhag), ev sahibini kisa sureli bir sozlesmeye ikna etmek, hele ki bunlari turkiyeden halletmeye cabalamak son derece guctur. ders programlarini, derslikleri, sinavlari ve benzeri isleri takip etmek icin ortaya kondugu iddia edilen tum bilgi sistemleri karmasadan ibarettir, kavrayincaya kadar (bkz: donem sonu) ciledir. gun boyunca bina icindeki nexus'tan bira alinip keyifle icilebilir. buyuk sirketler tarafindan sikca seminer ve sunumlar duzenlenmekte olup bu aktivitelerin bircogu dancadir. okul, avrupanin cesitli noktalarindan gelen degisim ogrencilerinin onemli kismini akademik acidan cok fazla tatmin etmemektedir.

  http://www.cbs.dk/
 • okulun kafeteryasinda otururken burada okumakta olan danimarkali bi arkadasim ders saatlerinin az olmasindan, ogrencilerin ders yukunun yeterince yuksek olmadigi icin akademik motivasyonun da bundan zarar gordugunden bahsetmisti. "olsun, kafeteryasi guzel" demistim ben de.

  artik nasil bilincli bir akademisyensem amk..
 • 2011'de kopenhag'da başka bir üniversitede erasmus öğrencisiyken okuldaki ispanyolların bu okulda düzenlenen "cbs party"i keşfetmeleri sayesinde tanıdığım okul.

  kopenhag'ın en taş hatunlarının bulunduğu bu okulda zaten harikulade olan öğrenci profiline, bu okula dünyanın her yerinden gelen "business" okumak isteyen öğrencilerin güzelliği eklenir. işte bu okulda her perşembe düzenlenen ve bana kızıyla olsun erkeğiyle olsun ırkımızın çirkinliğini iyice idrak etmemi sağlayan bu partideki ortamı varın siz düşünün.

  bu okulda öğrenci olarak bulunmadığım için eğitimi konusunda çok detaylı bir bilgi veremeyeceğim ancak soruları olanların mesajla ulaşması halinde, orada lisans öğrencisi olan bir tanıdığıma soruları iletebilirim.

  üniversitenin frederiksberg'deki yerleşkesine, train ile valby durağında indikten sonra otobüsle ya da direk kopenhag metro hattında frederiksberg durağında inerek ulaşabilirsiniz.
 • yüksek lisans için bilgisi olan dostlarım var mı diye merak etmekteyim. yeşildeyim.
 • hakkında o kadar bilgi kirliliği var ki. var mıdır yardımcı olacak. dostum buyur sorularını yanıtlayım diyecek. ayrıca köpek gibi gitmek istediğim üniversitedir kendisi.
 • avrupa vatandaşlarına bedava iken avrupa birliği ve avrupa ekonomik alanı (eu & eea) dışındaki ülkelerin vatandaşlarına yıllık 25bin euro olduğunu öğrendiğim okul.

  yakın zamanda orada lisans/yüksek lisansını yapmış veya şuanda yapmakta olan sevgili sözlük yazarlarının yeşillendirmesi beni şu günlerde birazcık olsun mutlu edecektir.