şükela:  tümü | bugün
  • buz gibi havada, ayağında terlikle, elinde çöpten bulduğu yiyecekle gülümseyerek koşan, ben böyle düzenin içine tüküreyim dedirten çocuk.
  • türkiye ve orta doğu'da kopan bunca tantananın, derdine derman olamadığı canım çocuk.

böyle mi misafir edecektik onları? ülkenin her tarafına, nasıl barınıp yaşayacaklarını düşünmeden, dağılmalarına izin vererek mi?
  • şükretmek için değil, durup bir düşünmemiz için bir sebep sunan çocuk.
  • başkasının olanı çalarak değil baskasinin vazgectigini alarak mutlu olmuştur. ileride karısına mars'ı satın almayacaktir ama umarım bu zor günlerin anısına dürüst bir çizgide devam eder yoluna.
  • cehapelilerin bakıp bakıp kendilerinden utanmasını sağlayacak yegane kanıt neden mi ? suriyelilere en çok toplumsal baskıyı yapıp onların dışlanmasını bu yüzden ne iş nede düzgün barınma ihtiyaçlarını karşılayamamasının sebebi oldukları için
  • kızına hara hediye eden babayı akla getirmiş çocuktur. oysa ki bir ''çocuğu'' mutlu etmek o kadar basit ki...

(bkz: #46441548)
  • bizden daha zor şartlardaki insanları referans gösterip haydi halimize şükredelim yavşaklığı içerisine girmemize sebep olan çocuktur. ama bu çocuk için kılımızı kıpırdatmayacağız, evinden neden koparıldığını sorgulamayacağız, ülkede ki bu çocuk ve benzeri şekilde açlık çeken insanlara bir çıkış yolu bulmayacağız, halkın parasını çarçur edenlere hesap sormayacağız, rızkını çalanların hesabını sormayacağız, sormamayı geçtim daha fazla çalsınlar diye hakkımızı helal edeceğiz. sadece bir haberde karşımıza çıktı diye iki vah çekip şükredeceğiz sadece.
  • bu resme bakip sukreden ve sicak evinde kicinin uzerinde oturmaya devam eden insan ahlaksizin degersizin ve haysiyetsizin onde gidenidir. sukur bencilce bir harekettir. bencillik bu cocugu bu duruma getiren olgudur. lanet olsun sukur olgusunu yaratan zihne.
  • sabah çöpte gördüğüm bir ısırık alınıp atılmış poğaçayı hatırlamama sebep olup bir kez daha küfrettirmiştir. arkadaş çöpe yemek atanlarınız var ya... sizin gibilere denk geldiğimde yedi ceddinizden başlayıp hepinize o kadar ağır küfürler ediyorum ki bazen "bu küfürleri nereden biliyorum" diye ben kendime şaşıyorum. yemeyeceksen alma ulan, alma! "uf bunlar bana çokmuş yiyemiiciiiim" dediğinde zayıflamadığın gibi onu söylemek seni gözümüzde zayıf da göstermiyor allahın dombilisi! gene beynim kaynamaya başladı bak, ben gidiyorum.
  • ülkece utanmamız gereken bir durum. ama yooook biz utanmayız saray yaptırırız doğru.