*

şükela:  tümü | bugün
 • kopyaladıkları , yapıştırdıkları şeyler hakkında bilgi sahibi olmayıp yine de ortaya fonksiyonel bir şeyler sunabilen insanlardır. tüm yapabildikleri de zaten kopyalayıp , yapıştırmaktır.
 • kendim yazıyorum, copy paste etmiyorum deyip de bihaber yerine bir haber yazan insancıklardan daha 'tercih edilesi' insancıklar grubudur.
 • "tercih edilesi" bir insan grubudur bunlar , hata yapmazlar , yaptıkları söylenen hatalar başkalarınındır zaten.
 • bu insanlara bulaşmak da pek bi tehlikelidir hani. her ne kadar ledsoldier vs otisabi tarzı bi sürtüşme yaşanacak olmasa da, bu insanların zamanında copy paste ettikleri herşeyi akıllarında tuttuklarına dair varolan rivayetler gözönünde bulundurulmalı ve ona göre ayar sekansı denemelerine girişilmelidir.
  ha bi de bu tipler genellikle copy paste sekanslarının saçma sapan sataşmalarla kesilmesinden tiksinirler. fazla tiksindiklerinde ise bölen suserların üstüne -özellikle de bi avuç entrysi olması ile dalga geçtikleri suserların üstüne- kustukları rivayet edilmektedir.

  kin tutarlar, ve kin besledikleri suserı gözlem altına alırlar. genelde gammaz senior staff üyesi olduklarından, yakaladıkları yerde acımaz ispiyonlarlar.
  bunlara sataşanların genellikle bi süre sonra kuyruk acısı ile kaçtıkları görülür. çünkü copy paste adamcığı kasan adamcıktır. kasmaktan bıkmaz, varını yoğunu ortaya koyar. sözlük için düşünürsek; bu adamın hayatı sözlüktür zaten, kendine bulaşana sözlüğü dar etmeyi görev bilir. susmaz, aksine karşı taraftan daha çok gürültü çıkarırlar. obsesif olduklarından copy-paste etme kompülsiyonları vardır. e obsesif olmaları sayesinde de hataya göz yummazlar. ayrıntı insanı olmakla övünürler.

  uzatmayı severler, ama şimdi işlerinin başına dönmek zorundalar.
  ha unutmadan, karıncayı da incitmezler suserı da, skip skip atarlar valla.
  (ben de onların yalancısıyım)

  edit sayesinde ilave:
  hayvan ara fasilitesi bunlar yüzünden icat edilmiştir.
  edit sayesinde ilave iki:
  copy paste ne ulan? ne bu ingilizce sevdası? entellektüel olma hevesinin de böylesini görmedim vallahi. ha nedir? britanyanın köpeğiyim ondan ingilizce yazıyorum demek mi gerekir? bence... bilemem...
 • (bkz: tematik sözlük çalışması) ve (bkz: tematik çalışmalardan rahatsız olan sözlükçüler) gibi başlıklarda tartışmalara konu olmuş insanlardır. copy paste entry sayısını arttırma yönünden yararlı bir eylem olduğundan belli bir entry sayısını geçip ekşi sözlük gammaz senior staffa üye olmaları şaşırtıcı olmaz. fakat "ben ispiyonlarım, ben sildiririm, bana dokunmayın hrrr" tarzı cümleler kurmaları pek de alışılmış değildir. neler oluyor hayatta.
 • copy paste hadisenin faydali bir sey oldugundan haberi olmayan kopyalayip yapistirdiklari metinlerin sozlukte kendi yorumlari ya da kendi bilgi dagarciklarinin eseri oldugunu sanilmasini isteyen, alinti oldugunu yazmayi unutacak kadar degisik tiplerdir bunlar.
 • adamcik degillerdir tabii, adamdirlar. hem de sakalli, genis goguslu ve iri omuzlu olanlari bile vardir. lakin, sozlugun konsept limitlerindeki toleransli tutumu gorunce insiyatif kullanmak yerine, bazilari kalkip tum interneti sozluge tasimaya girismislerdir.

  ornegin onemli bir filozof hakkinda bilgi ariyoruz. konu hakkinda bilgili arkadaslar, yememis icmemisler, filozofun tum eserlerini okuyup, sentezini yapip yorumlamislar. saatlerini harcadiklari bu entryi okuyanlar sikilmasin diye de bunu diyelim 1 sayfayla sinirlamislar. hemen arkasindan gelen erkeksi bir gorunumu olan cevval copy paste adami, google'da iki dakikalik bir arastirma sonucunda ilk, bilemedin ikinci cikan biyografiyi hic acimadan zart diye yapistirir. oyle bir biyografidir ki bu, ben deyim 5, sen de 15 sayfa. e noldu guzelim simdi o basliga, soyleyeyim ne oldugunu: bok oldu, pipi oldu. kimse o kadar uzun seyi okumadigi gibi, onceki emekcilerin hakki yenmis, olaya sahitlik eden potansiyel felsefe dostlari ise bir daha ozene bezene entry girmemeye and icmisler.

  madem ki google abi hayatimizin bu kadar onemli bir parcasi, alemin en kral biyografisi bulunur ornegin, koyulur aslanlar gibi linki basliga. hatta altina kisa da bir aciklama yazilir "siberalemin acik ara en guzel immanuel kant biyografisi ve felsefe yorumu buradadir, taklitlerinden sakininiz" diye. iste bu sahane hizmettir, sukeladir ve nasil axe erkegin ozuyse, bu bakis acisi da gercek bilgi kaynaginin ozudur.

  evet, dozunda copy pastein zarari olmayabilir ama uzun olacaksa, hele ki oncesinde alin teriyle yazilmis entryler varsa, guzel bir link ve aciklamasi cok daha zariftir. birakiniz internet oldugu yerde kalsin.
 • gider copy paste kadıncıkları ile evlenir bunlar