1. sağlıksız bir hadise, hem de güzel durmuyo çoğu zaman.
    hem özenle seçilmiş güzel bir çorap giymek herzaman daha akıllıcadır, insanı mutlu eder. böyle ufak ayrıntılara dikkat etmek hoştur güzeldir.
  2. kişinin kendi ayak sağlığına zararları dışında çevrede bulunan ve hala koku alma duyusunu kaybetmemiş olan insanlara da rahatsızlık verebilecek eylem. ayakkabıyı çıkarınca etkisi daha da artar bu eylemin.
  3. kösele ile ayak bileğinin arka tarafı arasındaki sürtünme mücadelesinde kazanan tarafın kösele olduğunu ispatlamanın en acı verici yöntemi
  4. seksenli yılların son demlerinde okuduğum okulda ilk rastladığımda anlamakta güçlük çektiğim hadise. o zamanlar yeni trend olmaya başlamıştı. anarşist bir tavır gibi algılamıştı bu fakir bünye olayı. henüz beyaz çorap hatunlarda soğuk duş etkisi yapmıyordu o zamanlar.
  5. eger yeterince sicak bir havada, yeterince uzun süre giyerseniz, ayakkabının kokusu ayak kokusunu asarak, sucuklu pizza kokusuna yakinsar. yoklugunda cok ayakkabi koklamistik, hey gidi hey. (bkz: bozcaada genclik kampi)
  6. amerikalılar tarafından avrupai bulunan davranış*. full house'ın bir bölümünde danny ayakkabılarını çorapsız giyer. ve jesse'ye "bak tıpkı avrupalılar gibi çorap giymedim" gibi bir şeyler der.