şükela:  tümü | bugün
  • nerede olduğunu merak ettiğim camidir. (bkz: çorapsız camii)
  • köyün birine yeni bir imam atanmış. bakmış camiye kimse gelmiyor, herkes kahvede. bir gün namaz çıkışı kahveye gitmiş ve sormuş, neden camiye gelmiyorsunuz? diye. köylülerde "abdest almak zorumuza gidiyor" diyince imam da"siz gelinde abdestsiz gelin" demiş.

gel zaman git zaman imamın tayini çıkmış başka imam gelmiş. bakmış ki millet abdestsiz namaza geliyor. hayırdır niye abdest almıyorsunuz diye sorunca köylüler "valla önceki imam abdest almanıza gerek yok dedi" demişler. imamda bunun üzerine eski imamı bulup köylüler böyle böyle diyor diyince eski imam;
    "valla namaza ben alıştırdım, abdeste de sen alıştır" demiş.

tanım: takılınmaması gereken eylem.
  • şu kelimeleri düzgün kullanmayı öğrenin ondan sonra başlık açın. camii diye bir şey yok, camidir o. camii neden kullanılır? camisi derken oradaki s harfi düşer ve camii olur, sultanahmet camii gibi. anladın mı arkadaşım.
    çorapsız gelinmesi yaz ayları için normal bir olaydır. adam belki pantolonun altına parmak arası terlik giydi öyle geldi camiye?
  • sen çorapsız da olsa gel.
  • valla parmak arası terlikle ya da çorapsiz giydiğim ayakkabıda cebimde çorapla gidiyorum çıkarıp giyince bu napiyor gibi bakıyorlar ama baksınlar valla umrumda değil
  • kim ne derse desin, öküzlüktür.
    çoğu camide bununla ilgili uyarı da olmasına rağmen adamlar o kadar rahat ki, kalkıp o yazıyı gözlerine sokasım geliyor bazen.
  • bir arap dinine inanıp arap kültüründen şikayet eden garip insanları tanımamızı sağlayan eylem.
  • müslümanların yapmaması gereken olay. üstelik araf 31 gibi bir ayet varken:

"ey ademoğulları! tüm mescitlerde süslü, güzel giysilerinizi kuşanın. yiyin, için fakat israf etmeyin. allah israf edenleri sevmez."

ama kuran okunmazsa elbette bunlar bilinmez. sonra da elin dinsizi gelir burada alay eder.

not: islam, adem'den beri gönderilen din olup, araplara özgü bir din değildir. allah tüm insanlığı islam'a davet etmektedir.