şükela:  tümü | bugün
 • istabul'da faaliyet gösteren bir gönüllü toplum örgütü. (stk değil)

  500 gündür her gece 21:30 civarında, taksim / tophane / borazan sokaktaki dr.atsushi miyazaki evsizler evinde pişirdikleri çorbaları termoslara doldurup firûzağa camiinden yukarıya oradan gezi parkı civarına oradan istiklâl caddesindeki evsizlerin içini, bizim yüreğimizi ısıtan harika insanlardan oluşmuş gönüllü toplum örgütü.

  ilgilenenler için:

  evin adı (bkz: dr.atsushi miyazaki evsizler evi)

  (bkz: tophane evsizler evi)

  1. kat: emin ersoy (`istiklâl marşı şairi mehmet akif ersoy'un sokaklarda donarak ölen oğlu`)

  2. kat:yadigâr ejder (`yeşilçam'da kemal sunal ile ayı rollerini paylaşan sokaklarda ölen aktör`)

  3. kat:zeliha sönmez

  peşin edit: adresi tam öğrenip buraya yazacağım. 2.5 kilo mercimek marketlerde 4 lira. şefkat ve merhamet ise bedava. hadi bakalım.
  adres: firuzağa mahallesi borazan sokak no: 3
 • #corbadatuzunolsun
  etiketiyle sosyal medyada yer bulmuş bir konudur.
 • ilaç gibi bir organizasyon yapan gönüllü toplum. muadillerinin artması niyetiyle.
 • önemli bir işe imza atmaktalar. kendileri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler internet siteleri ve twitter adreslerine bir göz atabilirler.

  edit: sonradan fark edilen yazım hatası.
 • havalar gittikçe soğuyor ve bir kap sıcacık çorba sokakta yaşayan insanlar çok kıymetli. sadece istanbul'da en az on bin evsiz insan var. çorbada tuzun olsun, evsizler için çorba dağıtmaya, giysi toplamaya devam ediyor. ancak bu akşam gönüllü desteğine daha çok ihtiyaç var.

  çalışmalarda yer almak isteyen arkadaşlar buradaki formu doldurarak gönüllü olabilirler.
  senin de #corbadatuzunolsun
 • kıyafet yollamak istesek nereye başvurmamız gerektiği konusunda yardımcı olabileceklerin yeşillendirmesini rica ettiğim muhteşem oluşum.
 • bu soğuk kış günlerinde, sokakta yaşamak zorunda kalan insanlar için canla başla çabalayan, tamamen gönüllülerden* oluşan bir topluluk. uzun süredir de bu çalışmalarını devam ettiriyorlar.
  yakın zamanda kışlık kıyafet bırakmak için beyoğlu'ndaki dükkanlarına gittim. oldukça organize görünüyordu. yine gönüllülerin çabasıyla toplanan kıyafetler, çocuk-kadın ve erkek olarak ayrılmış, güzelce asılmış ve katlanmış şekilde kullanıcılarını bekliyordu.
  günün belli saatlerinde, sokakta yaşayan insanlar gelip, isimlerini ve tc numaralarını bırakarak kıyafetleri alıyorlar. en erken 15 gün sonra tekrar gelebilecekleri için isimlerinin yanına tarih de yazılıyor. sadece o defterin düzeni bile işin ne kadar özenli yapıldığını anlatıyor.
  eğer gidip görmek, kullanmadığınız iyi durumdaki kışlık kıyafetlerinizi bırakmak isterseniz adresi: şehit muhtar mahallesi, süslü saksı sokak, no:18 beyoğlu. (dükkan saat 13.00-17.00 arası açık. araçla gittiğinizde yakındaki taksi durağında aracı bırakıp taşımak için gönüllü arkadaşlardan yardım alabiliyorsunuz. mutlaka dükkana çıkıp, ortamı görmenizi isterim.)

  eğer vaktiniz varsa, her akşam yapılan çorba dağıtımına da katılırsanız çok mutlu olacaklardır. eminim siz de mutlu olursunuz çünkü manevi tatmin, parayla satın alınamayacak kadar değerlidir. (hatta ayarlarsak belki bir akşam beraber gideriz)

  başkasına yardım etmek, biraz da kendi içimizdeki eksikliğe dokunuyor, onu biraz olsun tamamlıyor gibi geliyor bana. bir söz vardır "bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşadığını bilemez" diye. yaşıyorum diyebilmek için bir fırsat size.