• vücudun "core" tabir edilen, boyun ve kasık arasında kalan ana bölgesini çalıştıran fiziksel egzersizler sırasında ortaya çıkabilen bir orgazm çeşididir. cinsel düşüncelerden ayrı olarak gerçekleşirler, ancak bilim insanları coregazmların neden meydana geldiğinden tam olarak emin değiller.

merkez bölgenizi stabilize etmek için kaslarınızı çalıştırdığınızda, orgazma ulaşmak için gerekli olabilecek pelvik taban kaslarını da kasabilirsiniz.

bu kulağa alışılmadık gelebilir, ancak bilim insanları bu durumu 1950'lerden beri fark etmişlerdir. tıbbi literatürde "coregazm", egzersize bağlı orgazm (exercise-induced orgasm - eio) veya egzersize bağlı cinsel zevk (exercise-induced sexual pleasure - eisp) olarak adlandırılır.

hakem değerlendirmeli yayınlanan indiana üniversitesi'nin araştırması da bu konuya değiniyor. zaten ne kadar seksli, cinsellikli, sevişmeli araştırma varsa indiana üniversitesinden çıkıyor gibi görünüyor. ne oluyor yahu o üniversitede?!

neyse konumuza dönelim...

bilim insanları coregazmın neden gerçekleştiğinden tam olarak emin değiller. hakim teori, titrek, yorgun karın ve pelvik taban kaslarının coregazma neden olan bir tür iç uyarım ürettiği yönünde. erkekler için bu durum prostat uyarımına bağlı olabileceği düşünülüyor.

bu göz önüne alındığında, muhtemelen coregazma yol açabilecek belirli bir kas aktivasyonu modeli yok. coregazm yeteneğiniz anatominiz, duygusal durumunuz ve egzersiz sırasındaki kas gücünüz tarafından belirleniyor olabilir.

vücudunuzu egzersiz yapmak için tam olarak nasıl hareket ettirdiğiniz de coregasm yeteneğinizi etkileyebilir.

bilim insanlarının kesin olarak bildiği bir şey var: coregazmlar cinsel düşünce ve fantezilerden bağımsız olarak gerçekleşiyor. doğası gereği aseksüel olarak kabul ediliyorlar.

hem erkekler hem de kadınlar coregazm yaşayabilir, ancak erkeklerde çok daha az yaygın olduğu düşünülüyor. bu sebeple coregazm hakkında araştırmaların çoğu kadınlara odaklanıyor.

kadınlar için coregazm, derin vajinal orgazma benzer bir his verse de o kadar yoğun olmayabilir. bazı kadınlar bunun heyecan verici olmadığını söyler.

klitorisinizdeki zonklama veya titreme hissi yerine büyük olasılıkla alt karın bölgenizde, iç uyluklarınızda veya pelvisinizdeki duyguyu hissedersiniz.

erkekler için coregazm prostat orgazmına benzer bir his olabilir. prostat orgazmlarının daha uzun sürdüğü ve daha yoğun olduğu söylenir. bunun nedeni, titreşen bir his yerine sürekli bir his üretebilmeleridir. bu his vücudunuzun her yerine de yayılabilir. penisiniz erekte olmasa bile boşalma da olası.

coregazm ile ilişkili belirli egzersizler var. egzersizlerin çoğu core bölgesini, özellikle de alt karın bölgesini çalıştırmayı kapsıyor. genel olarak egzersiz, cinsel organlara giden kan akışını artırabilir. bu da cinsel işlev üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

kadınlar, eğer coregazm yaşamak istiyorsanız, bu hareketlerden birini ya da birkaçını rutininize eklemeyi düşünebilirsiniz. kadınların en çok ve sıklıkla coregazm yaşadıklarını söyledikleri egzersiz ise captain's chair leg raise. bunun haricinde:
    - mekik
    - yan mekik
    - bacak kaldırma
    - diz çekme
    - kalça itme hareketleri
    - squat
    - plank varyasyonları
    - halat veya direk tırmanışı
    - barfiks
    - chinups
    - hamstring curls

rutininize birkaç yoga pozu da ekleyebilirsiniz. boat pose, eagle pose ve bridge pose karın kaslarınızı çalıştırır.

erkeklerin ise şu egzersizlerde orgazm yaşaması daha olası:
    - mekik
    - ağırlık kaldırma
    - tırmanma
    - barfiks
    - chinups

coregazmın ayrıca bisiklete binme, spinning ve koşu ile de bağlantısı olduğu söyleniyor.

coregazmlar kesinlikle kazara meydana gelebilirken, şansınızı artırmak için yapabileceğiniz bazı yöntemler var.

mümkünse, antrenmanınızı merkez bölgenizi güçlendirmeye odaklayın ve kegel egzersizini dahil edin. antrenmanınızın başında 20 ila 30 dakika kardiyo yapmak da cinsel uyarılma ve isteğinizi artırabilir.

yüksek yoğunluklu egzersizlerin daha hızlı bir coregazma yol açtığı düşünülse de, düşük etkili bir rutinin de işinize yaramasını sağlayabilirsiniz. daha kolay bir egzersizi yapmak istiyorsanız, daha fazla tekrar yaparak şansınızı artırabilirsiniz. coregazm yaşamasanız bile egzersize bağlı uyarılma yaşayabilirsiniz.
  • karın çalışmaktan hiç hoşlanmayan ve her fırsatta kaçan ben, şunu deneyimleme hayaliyle rekordan rekora koşuyorum. dakikalarca plank yaptım belki olur diye, olmadı.

her şey internette vay efendim karın egzersizi yaparken gelen o iç gıdıklayıcı his, vay efendim spor salonunda inledim, boşaldım yorumlarını görmemle başladı. dalga geçiyorlar dedim, ben, tnetennba-ül bin hafif olarak "şu zamana kadar dolandırılmayanların sırrı" başlığına "süreyya önder" yazacak kadar cingözümdür dedim de yok... kadın, erkek demeden karın egzersizine abanarak orgazmik deneyimler yaşayanlar varmış aranızda... hem de bensiz.

erkeklerde görülme sıklığı daha azmış ve yaşanan deneyim prostatın uyarılmasına benziyormuş. yapılması gereken şey, alt karın bölgesini çalıştıran bir harekete abanıp kegel egzersizi icra etmek. şurada yapabileceğiniz egzersizler yazıyor. yapmaya erindiğim tüm hareketleri bana anca bu şekilde yaptırabilirsiniz zaten. benim açımdan win-win olur. biri sohbet esnasında "eee hyttaki hdflrn ne anltsna brz" diye sorarsa karın egzersizi yaparken orgazmik deneyim yaşamak diycem, çok ciddiyim.
  • 3 yılda bir entry girilen başlık ama ben bozdum şu an. *

t: bir çeşit orgazm.
  • biraz daha detay verilip bilgi paylaşılsa, okuyan herkesin bu akşamdan itibaren spora ve karın kası egzersizlerine eğileceğini düşündüğüm orgazm çeşidi.
  • karin kasi calisirken pelvisin uyarilmasi ile gorulen orgazma yakin olay. nadir gorulur.
  • plank yaparken sık sık başıma gelen hadisedir. herşey plankin süresini uzatmak için kendimi "dayan eğer karın kası yaparsan bu pozisyonda (misyoner) altında bir kadın olabilir" diye motive etmemle başladı. tam 3 dakika 3 saniye plank yapmayı başardım ancak titreyerek boşalmıştım. sonrasında plank yaparken kendimi zorladığımda hiç birşey düşünmesem bile boşalıyorum.
  • (bkz: pelvis)
    (bkz: kegel egzersizleri)

ayrıca faideli bir video külliyatı içerdiğinden bu linki de buraya bırakıyorum, bulunsun.
  • karın kasları çalışırken hem kadınlarda hem de erkeklerde orgazm görülebilir. bunun nedeni ise: core kasları çalışırken oluşan, vücut ısısının artması, ilgili sinirlerin uyarılması ve basısı sonucu oluşan orgazm durumudur.
  • bir erkek olarak yaşayıp mutlu olduğum orgazmdır. yok lan ne six pack i. gayet göbekli falan bir adamım ama yaşadım. sonra baktım kadınlar da benzer şekilde orgazm oluyor. vay anasını sayın seyirciler dedim. orgazmın en doruk noktası ama yaşanan en yalnız orgazmdır. zirvede insana şarap içirir.
hesabın var mı? giriş yap